Rymowanki o cyberbezpieczeństwie trafią na opaski odblaskowe w Radomiu

FOT. KMP w Radomiu
W świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu dziesięcioro dzieci odebrało nagrody za rymowanki, które już wkrótce zaczną krążyć po mieście na opaskach odblaskowych i notesach profilaktycznych.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Cyberbezpieczni w Edukacji”, realizowanego przez radomską komendę we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Celem było nie tylko promowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, ale też sprawdzenie, czy młodzi ludzie potrafią przekuć ostrzeżenia o phishingu czy ochronie danych w chwytliwe, zapadające w pamięć hasła.
Spośród nadesłanych prac jury wybrało dziesięć najoryginalniejszych. Laureaci zebrali się w piątek 29 maja w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Uczestników wraz z opiekunami przywitał komendant miejski insp. Robert Janik. Podziękował za zaangażowanie i kreatywność, po czym naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Izabela Wrzesień wręczyła dzieciom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na element, który zwykle budzi najwięcej emocji - spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Funkcjonariusz opowiedział o codziennej służbie, a potem zaprezentował swojego czworonożnego partnera.
Zwycięskie rymowanki nie trafią do szuflady. Zostaną nadrukowane na materiały profilaktyczne, które będą rozprowadzane wśród mieszkańców Radomia. To przykład coraz popularniejszego podejścia w polskiej policji - zamiast suchych komunikatów, funkcjonariusze sięgaj po język, którym posługują się sami odbiorcy. Dzieci piszą dla dzieci, a przekaz ma szansę dotrzeć tam, gdzie nie docierają standardowe kampanie.
Projekt „Cyberbezpieczni w Edukacji” pokazuje, że prewencja w XXI wieku musi być przede wszystkim kreatywna. W Radomiu postawiono na młodych autorów i ich pomysłowość - efekt ma trafić do kieszeni i plecaków rówieśników laureatów.
na podstawie: Policja Radom.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Radomiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rymowanki o cyberbezpieczeństwie trafią na opaski odblaskowe w Radomiu

Motocykl policyjny i radiowóz - dzieci oblegają stoisko na radomskich festynach

Procesje Bożego Ciała zamkną ulice w Radomiu. Autobusy pojadą objazdami

102 kierowców wpadło w jeden tydzień - radomscy policjanci z grupy SPEED bez litości dla piratów
![[PIŁKA NOŻNA] 34. kolejka Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Broń Radom – Warta Sieradz 0:1](/images/mecz/thumbnails/bron-radom-warta-sieradz-30052026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] 34. kolejka Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Broń Radom – Warta Sieradz 0:1

W Radomiu policjanci walczyli o puchar - padły wyniki, które robią wrażenie

Korowód, scena i klucze do miasta. Radom świętował godność bez podziałów

Lech świętował mistrzostwo w Radomiu. Radomiak pożegnał legendę numeru 9

Dwa nowe korty do padla w Radomiu – i to z pełnym oświetleniem

Po Bożym Ciele autobusy pojadą według sobotnich rozkładów. W Radomiu bez dodatkowych ograniczeń

Borki staną się sceną jubileuszu Czerwca 76. Radom szykuje wielki wieczór

W Radomiu ruszą Uliczne gierki. Nocny spacer przeniesie do 1976 roku

Dwoje dzieci w aucie i blisko 2,5 promila - nocna kolizja pod Radomiem

Radomska scena znów zadrżała od słowa - tak wypadł Mały Konkurs Recytatorski
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu - kontakt, godziny, oddziały
- Sąd Rejonowy w Radomiu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu - kontakt, godziny, sprzedaż drewna
- Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Radomiu - kontakt, usługi i dokumentacje leśne
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomiu - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu - msze, kancelaria, kontakt
