Dron nad Radomiem wyłapał 20 wykroczeń przy przejściach

FOT. KMP w Radomiu
Na ulicy 1905 Roku w Radomiu policjanci obserwowali przejścia dla pieszych z powietrza i od razu reagowali na łamanie przepisów. W akcji NURD wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny, który pozwolił im wychwycić niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych. Efekt był konkretny - funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu regularnie prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest ograniczenie groźnych zdarzeń na drogach i poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz osób poruszających się hulajnogami.
W miniony piątek, 8 maja, radomska drogówka kontrolowała rejony przejść dla pieszych, przede wszystkim w okolicy ulicy 1905 Roku. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu, ale szczególnie pilnowali tych kierowców, którzy w pobliżu pasów popełniali najpoważniejsze błędy.
Z policyjnego opisu wynika, że najczęściej chodziło o wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa. To właśnie te wykroczenia policja uznaje za jedne z najbardziej niebezpiecznych na drogach. Za każde z nich grozi wymierzona kara w postaci 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.
Podczas działań ujawniono wykroczenia popełnione zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Te dane statystyczne z jednej akcji pokazują, że przy przejściach dla pieszych w Radomiu wciąż dochodzi do zachowań, które mogą skończyć się bardzo źle. Policjanci przypomnieli, że każdy uczestnik ruchu musi liczyć się z konsekwencjami, jeśli nie przestrzega obowiązujących przepisów. Ta akcja pokazuje, że przy pasach nie ma miejsca na chwilę lekkomyślności - w Radomiu nawet zwykłe wykroczenie może błyskawicznie zamienić się w kosztowny problem.
na podstawie: KMP w Radomiu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Radomiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Nocne wołanie o pomoc w Radomiu - strażnicy dotarli do 90-latki przed tragedią

Cień Wołynia i spór o uchwałę. Radni powiatu podzieleni w Radomiu

Przy szpitalu w Radomiu rośnie nowy parking. Bernardyńska zyskuje nowy układ

Ukradła dezodoranty i ugryzła pracownika sklepu - 22-latka w celi

111 km/h w zabudowanym - radomska drogówka przerwała groźną jazdę

Krew, wojsko i medyczne miasteczko na PGE Narodowym

Powiat Radomski stawia na małych piłkarzy. Powstaje kadra U9

Sześć miast naciska na rząd. Radom stawia na Korytarz Centralny

Na sygnałach policyjny Mustang zderzył się z VW w Milejowicach

Chwila na skrzyżowaniu i trzy osoby w szpitalu po zderzeniu w gminie Iłża

Rowerzyści przejadą przez Radom. Kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się z przerwą

Radom szkoli urzędników i kierowców. Chodzi o reakcję w kryzysie

Radom z nowym SOR-em. To miejsce ma odciążyć oddział, który pękał w szwach

Matura w powiecie radomskim znów mocna. Wyniki wyraźnie lepsze od Mazowsza
Przydatne dane teleadresowe
- Główna Biblioteka Lekarska w Radomiu - kontakt, godziny i usługi
- Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Brata Alberta w Radomiu - msze, kancelaria, sakramenty
- Dom Kultury Borki w Radomiu - zajęcia, zapisy i kontakt
- Dom Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu - kontakt, opieka krótkoterminowa, zasady przyjęć
- Parafia Chrystusa Nauczyciela w Radomiu - kontakt, msze, sakramenty
