W Radomiu dwoje kierowców straciło prawa jazdy po szalonej jeździe

W Radomiu dwoje kierowców straciło prawa jazdy po szalonej jeździe

FOT. KMP w Radomiu

Na ulicach Radomia kierowcy pędzili ponad 100 km/h tam, gdzie obowiązywało 50 km/h. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali 22-latkę w Fiacie i 41-latka w Audi. Oboje od razu stracili prawa jazdy, dostali wysokie mandaty i punkty karne.

W niedzielę 26 kwietnia oboje zlekceważyli ograniczenia prędkości. Na ulicy Warszawskiej 22-latka kierująca Fiatem jechała 103 km/h przy limicie 50 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące, nałożyli mandat w wysokości 1500 zł i dopisali 13 punktów karnych.

Kolejny kierowca wpadł na ulicy Czarnieckiego. 41-latek prowadzący Audi pędził 122 km/h w obszarze zabudowanym, czyli o ponad 62 km/h za szybko. Za to przewinienie stracił uprawnienia na 3 miesiące, dostał wymierzoną karę 2000 zł mandatu i 14 punktów karnych.

Przekraczanie prędkości od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na drogach. Wyższa prędkość wydłuża drogę hamowania i skraca czas na reakcję, a wtedy o błąd nietrudno. Takie tempo w mieście nie daje marginesu na żadną pomyłkę i kończy się boleśnie - najpierw dla portfela, a potem dla uprawnień.

na podstawie: Policja Radom.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Radomiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.