Monitoring na Michałowie rusza z nowymi kamerami i mobilnym sprzętem

Nowoczesne kamery w Parku Michałów już działają! Mieszkańcy mogą liczyć na większe bezpieczeństwo i spokój podczas spacerów czy zabaw z dziećmi. To dopiero początek zmian, które mają uczynić Radom jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do życia.
- Radom inwestuje w monitoring na osiedlu Michałów
- Prezydent Radosław Witkowski zapowiada dalsze rozszerzanie systemu
Radom inwestuje w monitoring na osiedlu Michałów
Od 18 lipca mieszkańcy osiedla Michałów mogą zauważyć nowe elementy miejskiej infrastruktury – trzy stałe kamery monitoringu zostały zamontowane w kluczowych punktach osiedla. Urząd Miasta zdecydował się na instalację urządzeń w pobliżu pętli autobusowej, placu zabaw oraz oczka wodnego w Parku Michałów. Dodatkowo, czwarta kamera będzie miała charakter mobilny i będzie przenoszona w zależności od potrzeb, by reagować na bieżące sytuacje w różnych częściach osiedla.
Monitoring ma za zadanie nie tylko rejestrować zdarzenia, ale przede wszystkim szybko reagować na wszelkie niepokojące sytuacje. W razie potrzeby odpowiednie służby – straż miejska lub policja – zostaną natychmiast powiadomione o incydentach.
Prezydent Radosław Witkowski zapowiada dalsze rozszerzanie systemu
Jak podkreśla prezydent Radomia, Radosław Witkowski, celem inwestycji jest zwiększenie komfortu i poczucia bezpieczeństwa wszystkich korzystających z miejskich terenów rekreacyjnych. „Radom jest miastem wyjątkowo bezpiecznym, co potwierdzają policyjne statystyki. Park Michałów to nowoczesna przestrzeń z atrakcyjną infrastrukturą, którą chcemy udostępniać nie tylko mieszkańcom osiedla, ale wszystkim radomianom” – mówi prezydent.
Dzięki tej inicjatywie park stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla rodzin i osób spędzających tam czas na świeżym powietrzu. Inwestycja o wartości 150 tysięcy złotych to dopiero pierwszy krok – władze miasta planują sukcesywne rozbudowywanie sieci monitoringu w innych dzielnicach Radomia.
Na podst. Urząd Miasta w Radomiu
Ostatnie Artykuły

Nowe wiaty Bike & Ride już stoją przy radomskich pętlach autobusowych

Kelles–Krauza zablokowana na kilka godzin podczas szkolnego ślubowania

Radomskie szkoły zawodowe zyskały sprzęt, staże i nowe umiejętności dla 270 uczniów

Awantura po alkoholu w Radomiu skończyła się nożem i aresztem

100 kilogramów tytoniu i 800 paczek wpadło podczas przeszukania pod Radomiem

Auto wpadło do rowu po alkoholu - policja podała liczbę, która szokuje

Policjanci i strażacy weszli do szkół w powiecie radomskim z ważnym celem

61 kierowców wpadło w kaskadowej kontroli, jeden stracił prawo jazdy

Radomscy uczniowie szyją ekologiczne stroje na ogólnopolski konkurs

Patriotyczne głosy z Radomia - MDK pokazał młodych, którzy śpiewają sercem

Coraz więcej uczniów trafia do poradni – w Radomiu rozmawiano o dysleksji

Mundurowa lekcja w Radomiu - uczniowie zobaczyli policję od środka

Walizka z atrapami narkotyków trafiła do nauczycieli w Radomiu

