Leśna Dyszka 2024: Kamil Walczyk zwycięzcą siódmej edycji biegu w Zalesicach
W Zalesicach odbyła się siódma edycja Leśnej Dyszki, gdzie biegacze z całego regionu rywalizowali na malowniczej trasie, mimo upalnej pogody. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników, a walkę o podium stoczyli zarówno dorośli, jak i dzieci.

Uczestnicy w biegu głównym – emocje na trasie

Wspaniała atmosfera towarzyszyła siódmej edycji Leśnej Dyszki 2024, która odbyła się pod patronatem starosty radomskiego Waldemara Trelki. Organizatorzy z Klubu Sportowego Team Zalesice postarali się, aby biegacze czuli się komfortowo, mimo panujących upałów. W biegu głównym wystartowało 121 zawodników, którzy zmierzyli się z wymagającą crossową trasą. Najszybszym z nich okazał się Kamil Walczyk z Makowa, który zdobył pierwsze miejsce, a tuż za nim finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący Czarnecki Run Team. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Jamiołowi z Kielc, który również pokazał znakomitą formę.

Podium w rywalizacji kobiet i Nordic Walking

Wśród kobiet, Lidia Czarnecka z Bliżyna, także reprezentująca Czarnecki Run Team, nie miała sobie równych i jako pierwsza przekroczyła linię mety. Na drugiej pozycji uplasowała się Klaudia Szmigiel z Węgrzynowa, a podium zamknęła Magdalena Lis, reprezentantka gospodarzy. Warto wspomnieć, że w kategorii Nordic Walking na dystansie 4,5 km również było sporo emocji. Wzięło w nim udział 42 chodziarzy, a zwycięzcą okazał się Tomasz Sadowski z Sosnowca, za nim uplasowali się Paweł Heda z Nietuliska Dużego oraz Andrzej Telka z Kielc.

Radość dzieci i wspólne chwile po biegu

Po zakończeniu biegu głównego, na uczestników czekała wspólna rozgrzewka, a następnie zmagania najmłodszych biegaczy. W pięciu kategoriach wiekowych, ponad 100 dzieci wzięło udział w emocjonujących wyścigach, które dostarczyły im wielu radości, ale także chwil rozczarowania. Uczestnicy biegów dziecięcych mogli liczyć na piękne medale oraz słodki poczęstunek na mecie, co stanowiło miły akcent na zakończenie dnia. Nagrody i puchary wręczyli m.in. wójt Gminy Wierzbica, Agnieszka Jastrzębska, oraz starosta Waldemar Trelka, co dodatkowo podkreśliło rangę wydarzenia.