Stomatologia estetyczna w Warszawie – zaskakujące efekty, które zmienią Twój uśmiech!

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, ułatwia nawiązywanie relacji, a także kojarzy się ze zdrowiem. Nowoczesna stomatologia estetyczna potrafi zdziałać cuda – z pomocą profesjonalisty każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zabiegi na zęby – co zrobić, by mieć piękny uśmiech?

Pierwszym krokiem do zmiany uśmiechu jest konsultacja u stomatologa estetycznego. W trakcie takiego spotkania specjalista będzie chciał poznać oczekiwania, oceni również stan uzębienia i na tej podstawie zaproponuje najkorzystniejsze zabiegi, opisze ich przebieg i przedstawi plan leczenia.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej niosą ze sobą same korzyści – począwszy od tych związanych z wyglądem, kończąc na zdrowiu. Dzięki współczesnym rozwiązaniom nie musimy godzić się z tym, co nam przeszkadza w wyglądzie naszych zębów. Piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki, czego świetnym przykładem jest stomatologia estetyczna w Dental Fraternity w Warszawie.

Czasami wystarczy niewiele, by uzyskać spektakularny efekt. Przykładem tego jest wybielanie zębów – decydując się na wybielanie gabinetowe, już po godzinie możemy wyjść z bielszymi zębami.

Kosmetyka zębów

Co w sytuacji, kiedy konieczna jest zmiana kształtu zębów? Lekarz może zaproponować kilka rozwiązań, a jednym z nich są licówki porcelanowe lub kompozytowe. W obu przypadkach mamy do czynienia z cienkimi płatkami, które nakłada się na przednią powierzchnię zębów, aby poprawić ich wygląd. Z ich pomocą można poprawić kolor i kształt zębów, a także sprawić, że będą równe. Umożliwiają także skorygowanie takich defektów jak diastema (przerwa między jedynkami), starte lub ukruszone brzegi zębów, nieestetyczne wyglądające wypełnienia na powierzchni czy przebarwienia.

Czym się zatem różnią licówki porcelanowe od kompozytowych? Przede wszystkim materiałem. Pierwsze uchodzą za trwalsze i odporniejsze na czynniki zewnętrzne. O wiele rzadziej ulegają uszkodzeniom mechanicznym, a także rzadko się przebarwiają. Z kolei licówki kompozytowe są bardziej ekonomiczną opcją – efekt jest równie zniewalający, jednak trwałość jest nieco mniejsza.

Warto również wspomnieć o cieszącym się sporym zainteresowaniem wśród pacjentów stomatologii estetycznej w Warszawie – bondingu. Specjalista, wykorzystując materiał kompozytowy, poprawia wygląd zębów bez większej ingerencji w szkliwo. Procedura polega na tym, że stomatolog nakłada kolejno warstwy kompozytu, modelując kształt oraz przejścia kolorystyczne. Dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny i, co ważne, całkowicie odwracalny.

Odbudowy protetyczne

Jednym z najbardziej zaawansowanych zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej w Warszawie są korony protetyczne. Po to rozwiązanie sięga się w sytuacji, kiedy dojdzie do rozległych uszkodzeń w koronie zębów, których nie da się naprawić przy wykorzystaniu tradycyjnych wypełnień. Do leczenia trzeba odpowiednio się przygotować, a sam zabieg należy do skomplikowanych.

Korony protetyczne osadzane są na stałe i wymagają odpowiedniego postępowania, ale charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością. Najczęściej stosowane są korony porcelanowe, które idealnie imitują naturalny wygląd zęba.

Dynamiczny rozwój stomatologii estetycznej w Warszawie sprawia, że dzisiaj możemy cieszyć się z rozwiązań, które umożliwiają realizowanie różnych potrzeb. Z kolei efekt jest na tyle naturalny, że nie zdradza przebytych zabiegów.