Policjant po służbie odzyskał skradziony motocykl i zatrzymał pasera w Radomiu

Interwencja poza godzinami pracy zakończyła się sukcesem dla sierż.szt. Karola Jaworskiego z Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki jego szybkiej reakcji, skradziony motocykl wrócił do właściciela, a sprawca paserstwa został zatrzymany.

  1. Skradziony motocykl zgłoszony na policję i w internecie.
  2. Policjant po służbie zauważa podejrzanych mężczyzn.
  3. Pościg i zatrzymanie jednego z podejrzanych.
  4. Motocykl wraca do właściciela.

W ostatnich dniach z jednego z lokalnych osiedli skradziono motocykl. Właściciel natychmiast poinformował o tym policję oraz umieścił ogłoszenie na portalach i forach internetowych, co zwiększyło szanse na odzyskanie pojazdu.

Kilkanaście godzin później, na osiedlu Gołębiów II, sierż.szt. Karol Jaworski, będący po służbie, zauważył dwóch mężczyzn wyprowadzających motocykl z klatki schodowej. Pojazd ten przypominał skradziony jednoślad, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza.

Szybka reakcja policjanta doprowadziła do konfrontacji z podejrzanymi. Mężczyźni, widząc zbliżającego się funkcjonariusza, podjęli próbę ucieczki. Po krótkim pościgu, sierż.szt. Jaworski zatrzymał jednego z nich, 47-letniego mieszkańca miasta.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki skutecznej interwencji policjanta, motocykl wrócił do swojego właściciela.


KMP w Radomiu