Nowe umowy podpisane: rusza przebudowa dróg w gminach Wierzbica, Jedlnia-Letnisko i Przytyk
Ważne informacje dla mieszkańców regionu: wkrótce ruszy przebudowa kilku odcinków dróg powiatowych. Nowa infrastruktura drogowa ma poprawić komfort życia i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych w gminach Wierzbica, Jedlnia-Letnisko i Przytyk.
  1. Podpisano umowy na przebudowę dróg powiatowych.
  2. Inwestycje obejmują drogi w gminach Wierzbica, Przytyk i Jedlnia-Letnisko.
  3. Łączny koszt inwestycji to 18 milionów złotych.
  4. Prace mają zakończyć się do końca września.

W poniedziałek, 27 maja, w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano umowy z wykonawcami na realizację trzech odcinków dróg powiatowych. Te kluczowe inwestycje obejmują odcinki z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej w gminie Wierzbica, z Przytyka w kierunku Kożuchowa oraz z Jedlni-Letnisko do Czarnej.

Wartość inwestycji to około 18 milionów złotych. Zadania te są finansowane nie tylko z budżetu powiatu, ale również z wkładu lokalnych samorządów. Starosta radomski Waldemar Trelka podkreśla: Bardzo się cieszę, że swoją pomoc i swój wkład finansowy zagwarantowały lokalne samorządy. To nie koniec, bo w najbliższym czasie będziemy ogłaszać kolejne przetargi i podpisywać kolejne umowy.

W gminie Wierzbica przebudowana zostanie mocno zniszczona droga z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej. Koszt tego projektu to ponad 13,3 miliona złotych, a nowy asfalt pojawi się na długości ponad 4300 metrów. Prace realizować będzie firma Budromost – Starachowice, a zakończenie inwestycji przewidziano na dwa lata. Wójt gminy Wierzbica, Agnieszka Jastrzębska, nie kryje zadowolenia: Przez całą kampanię obiecywałam, że poprawi się bezpieczeństwo i jakość dróg. Cieszę się, że właśnie tak rozpoczynamy współpracę z powiatem.

Drugi etap przebudowy drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów obejmie około 700 metrów tego odcinka. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych z budżetu województwa mazowieckiego, a wykonawcą będzie firma Trakt z Górek Szczukowskich. Skarbnik gminy Przytyk, Anna Rogulska, apeluje do mieszkańców: Zwracam się do mieszkańców i proszę o cierpliwość, wykonawca ma cztery miesiące na realizację prac.

W gminie Jedlnia-Letnisko odbędzie się przebudowa drogi z Jedlni – Letniska do Czarnej, co będzie kosztować ponad 1,9 miliona złotych. Prace mają zostać zakończone do końca września, a ich realizacją zajmie się firma Perfekt. Burmistrz Rafał Kornat obiecuje: Ten projekt rozpoczął mój poprzednik, ale poprzez ścisłą współpracę z władzami powiatu deklaruję dokończenie tej przebudowy. Zresztą liczę na rozszerzenie umowy, jestem do dyspozycji, bo zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców to jest priorytet.

Wszystkie te inwestycje mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Wkrótce mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi, bezpieczniejszymi drogami.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Radomiu