Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych już 1 i 2 czerwca w Radomiu
Już w pierwszy weekend czerwca mieszkańcy będą mogli przeżyć niezapomniane chwile podczas Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. To coroczne wydarzenie nie tylko przyciąga artystów z całego świata, ale także oferuje mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
  1. Festiwal odbędzie się 1 i 2 czerwca.
  2. Występy artystów z różnych krajów.
  3. Nowością jest miasteczko cyrkowe dla dzieci.
  4. Występy muzyczne Pawła Izdebskiego, Pawła Skiby i Marcina Patera.

W nadchodzący weekend, 1 i 2 czerwca, ulica Żeromskiego zamieni się w tętniące życiem centrum artystyczne. Już trzynasty raz festiwal przyciągnie akrobatów, żonglerów, kuglarzy oraz iluzjonistów z różnych zakątków świata, w tym z USA, Chile i Hiszpanii. Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, zapraszając na to wydarzenie, podkreśliła: „To wyjątkowe wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych imprez rozrywkowych w naszym mieście. Zapraszamy całe rodziny. Atrakcji na pewno nie zabraknie.”

Podczas festiwalu, oprócz spektakularnych pokazów artystycznych, na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa animacji w nowym miasteczku cyrkowym. „To podkreśli fakt, że termin naszego festiwalu zbiega się ze świętowaniem Dnia Dziecka. Będą nie tylko animacje dla najmłodszych, ale także warsztaty i możliwość spróbowania swoich sił w sztuce cyrkowej,” mówi współorganizator wydarzenia, Adrian Pruski.

Festiwal nie ogranicza się jednak tylko do pokazów cyrkowych. W sobotni wieczór, od godziny 17:00, a w niedzielę od 16:00, publiczność będzie mogła posłuchać występów muzycznych takich artystów jak Paweł Izdebski, Paweł Skiba i Marcin Pater. To doskonała okazja, by połączyć podziwianie sztuki ulicznej z relaksem przy dźwiękach dobrej muzyki.

Jak co roku, festiwal odbywać się będzie w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego, co pozwoli na swobodne przemieszczanie się między różnymi scenami i strefami atrakcji. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Mieszkańcy miasta z niecierpliwością oczekują na to wydarzenie, które nie tylko wzbogaca kulturalny krajobraz, ale także integruje lokalną społeczność. Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji to doskonała okazja, by wspólnie cieszyć się sztuką i rozrywką na najwyższym poziomie.


Urząd Miasta w Radomiu