Nasze miasto ponownie nagrodzone za ekologiczne inicjatywy
W naszym mieście ekologia stoi na wysokim poziomie, co potwierdza kolejne prestiżowe wyróżnienie. Dowiedzmy się, co sprawia, że Radom znów błyszczy na ekologicznej mapie Polski.
  1. Radom otrzymał wyróżnienie w Polskiej Stolicy Recyklingu.
  2. Projekt "Elektryczne Śmieci" przyniósł miastu certyfikat Ekologicznego Partnera.
  3. Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko i InPost zaowocowała sukcesem.
  4. Angażując mieszkańców, Radom promuje gospodarkę obiegu zamkniętego.

Efektywna gospodarka odpadami i świadomość ekologiczna mieszkańców naszego miasta zostały ponownie dostrzeżone na arenie krajowej. W projekcie "Elektryczne Śmieci", miasto zdobyło certyfikat Ekologicznego Partnera. To wyróżnienie jest wynikiem pracy wielu osób - od mieszkańców po instytucje, które nieustannie dążą do poprawy stanu środowiska.

W ramach konkursu Polska Stolica Recyklingu, w którym rywalizacja toczyła się między 190 instytucjami z 45 miast, nasze miasto wykazało się wyjątkową inicjatywą. Chociaż główną nagrodę zgarnęła Biała Podlaska, to nasz sukces również jest godny podkreślenia. "Gratuluję miastu Radom i jego mieszkańcom. Cieszę się, że świadomość mieszkańców w kontekście selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci stale rośnie" - powiedział Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

Dzięki współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz InPost, w naszym mieście zrealizowano usługę EKOzwroty, która przyczyniła się do zdobycia medalu z recyklingu. "Medal z recyklingu elektrycznych śmieci to swoistego rodzaju podziękowanie dla miasta i jego mieszkańców za proekologiczną postawę" - skomentowała Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Warto podkreślić, że w projekcie brało udział jedenaście radomskich instytucji, które zbierały punkty za pomocą systemu EKOzwroty. To pokazuje, jak duże znaczenie ma zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz środowiska. Inicjatywy takie jak te, w których uczestniczy nasze miasto, są kluczowe w budowaniu przyszłości opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju.


Według informacji z: UM Radom