Radomski policjant sięgnął po srebro na turnieju BJJ w Mińsku Mazowieckim

W Radomiu mówi się o sportowcu w mundurze — asp. Karol Kurembski wrócił z zawodów z medalem i bez blichtru, za to z wyraźnym śladem wysiłku.
- Udział w XVI Turnieju BJJ No Gi Fight Grapper
- Policjant, instruktor i zawodnik z Radomia
Udział w XVI Turnieju BJJ No Gi Fight Grapper
W sobotę 4 października na hali sportowej w Mińsku Mazowieckim rozegrano XVI Turniej BJJ No Gi Fight Grapper. W rywalizacji wystąpił asp. Karol Kurembski z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, który walczył w kategorii Master I czarne/brązowe pasy w wadze 91.5 kg. Po serii pojedynków zajął II miejsce, wracając do domu ze srebrnym medalem.
To kolejny sukces tego funkcjonariusza na matach — policjant od lat łączy służbę z trenowaniem i startami w zawodach. W Mińsku Mazowieckim jego występ przyciągnął uwagę nie dlatego, że szukał rozgłosu, lecz dlatego, że sport i trening przekładają się na umiejętności przydatne w codziennej pracy.
Policjant, instruktor i zawodnik z Radomia
Na co dzień asp. Karol Kurembski służy w Wydziale Wspomagającym Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i pełni funkcję Instruktora Taktyk i Technik Interwencji. To on systematycznie szkoli koleżanki i kolegów z umiejętności stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz prowadzenia interwencji. Funkcja ta łączy się z intensywnymi treningami — umiejętności z maty okazują się przydatne również w służbie.
Komenda Miejska Policji w Radomiu odnotowuje, że funkcjonariusze angażujący się w sport wzmacniają gotowość operacyjną swoich jednostek. Dla Kurembskiego start w turnieju był zarówno sprawdzianem formy, jak i możliwością reprezentowania środowiska mundurowego poza służbą. Policjant służy od kilkunastu lat, a jego sportowe osiągnięcia są elementem dłuższej historii łączenia pracy z pasją.
na podstawie: Policja Radom.
Autor: krystian