Ubezpieczenie dla dziecka – szkolne czy indywidualne?

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci miały jak najłatwiejszy start w dorosłym życiu. Zanim jednak to będziemy mieć miejsce, musimy pamiętać o tym, że nasze dzieci są pełne energii i chęci poznawania świata. Niestety, moment nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Ten może mieć miejsce zarówno w szkole, jak i w trakcie zajęć pozalekcyjnych. W takich sytuacjach warto zdecydować się na dobre ubezpieczenie szkolne, które okaże się nieocenione w trudnych sytuacjach. Na jakie powinniśmy się zdecydować, grupowe czy indywidualne? Czy szkolne NNW jest niezbędne naszemu dziecku? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – jak wybrać dobrze?

Każdy rodzic, który pamięta swoje dziecięce czasy, zgodzi się, że posiadanie ubezpieczenia dla dziecka jest kluczowe. Nie ulega wątpliwości, że pokłady kreatywności u najmłodszych potrafią przejść nasze najśmielsze wyobrażenia. Z jednej strony to bardzo ważne, ponieważ pomagają dzieciom odkrywać świat, ale nie zawsze a to miejsce w bezpiecznych okolicznościach dla naszego podopiecznego. Właśnie wtedy warto rozważyć wybór produktu, jakim jest ubezpieczenie szkolne.

Niestety, kiedy stajemy przed wyborem ubezpieczenia szkolnego, mogą pojawić się wątpliwości, szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Jak wybrać odpowiednie, skoro na rynku jest tak duży wybór różnych towarzystw ubezpieczeniowych i oferowanych przez nich produktów? Szukając polisy NNW dla naszego dziecka możemy postawić na ubezpieczenie grupowe lub indywidualne. Oczywiście trudno jednoznacznie stwierdzić, która z opcji będzie bezsprzecznie najlepszym wyborem. W końcu bardzo dużo zależy od naszych osobistych potrzeb, jak i sytuacji finansowej.

Ubezpieczenie szkolne grupowe

Grupowe ubezpieczenie szkolne to jeden z najbardziej podstawowych wyborów. Największym plusem takiego rozwiązania jest stosunkowo niska składka, która jest jednakowa dla każdego dziecka objętego ubezpieczeniem. Grupowe ubezpieczenie szkolne zazwyczaj będzie tańsze niż inne, indywidualne polisy.

Niestety, choć niska cena składki wydaje się być kusząca, warto pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Jedną z nich jest zakres ochrony, który jest ograniczony i taki sam dla każdej osoby. Wynika to z faktu, że ubezpieczyciel musi dostosować warunki ubezpieczenia dla określonej grupy osób, przez co polisa grupowa będzie obejmować podstawowe sytuacje, jakie mogą przydarzyć się dziecku.

Ubezpieczenie szkolne indywidualne

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszej ochronie i zapewnieniu swojemu dziecku jak największego bezpieczeństwa, wybierz ubezpieczenie szkolne indywidualne. To polisa skrojona dokładnie pod potrzeby Twojej pociechy. W tym przypadku nie musisz obawiać się, że podczas szkolnej przerwy czy zajęć Twojemu dziecku przydarzy się coś, co nie będzie objęte ubezpieczeniem. W tym przypadku my sami wybieramy zakres ochrony, który nas interesuje.

Oczywiście, z wyborem ubezpieczenia szkolnego w wariancie indywidualnym wiąże się fakt, że z reguły jest ono droższe niż wariant grupowy. Warto pamiętać, że z każdym dodatkowym wybranym przez nas zakresem ochrony zwiększa się ostateczna cena polisy. Mimo to nie zapominajmy o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci. Dlatego nie warto oszczędzać na czymś, co pozwoli nam spać spokojnie.

Ubezpieczenie szkolne NNW – po co?

Być może stając przed wyborem polisy zastanawiasz się, po co dziecku szkolne NNW? To rodzaj polisy, który chroni dziecko przed konsekwencjami losowych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w trakcie zajęć szkolnych lub poza szkołą. Nawet jeśli jesteśmy przekonani, że nasze dziecko jest odpowiedzialne i nic mu się nie stanie, czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku.

Choć ubezpieczenie szkolne NNW nie jest polisą obowiązkową, warto rozważyć jej zakup. Warto pamiętać, że nierzadko koszty związane z późniejszym leczeniem lub rehabilitacją mogą być znacznie wyższe niż koszt składki.