Przekroczenie dopuszczalnej prędkości wciąż jest najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem. W środę (2.11) 40-letni kierujący pojazdem marki BMW pędził trasą ekspresową S7 z zawrotną prędkością 205 km/h. Szaleńczy rajd przerwali policjanci radomskiej drogówki, zaś w piątek (4.11) 28-letni kierujący bmw rozpędził się w obszarze zabudowanym do 175km/h. Stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

2 listopada około godziny 18 policjanci radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED na trasie S7 na wysokości miejscowości Wolanów zauważyli kierującego, który jechał z zawrotną prędkością. Policjanci nieoznakowanym radiowozem pojechali za kierującym aby  zmierzyć jego prędkość. Pomiar wskazał 205 km/h przy dopuszczalnej prędkości na tym odcinku drogi do 120km/h. Kierujący ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500zł oraz 15 pkt karnymi. Niespełna 2 dni później inny kierujący bmw 28-latek w miejscowości Skaryszew rozpędził się w obszarze zabudowanym do 175 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 125km. Mundurowi mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2500zł i 15 pkt karnych.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów, gdzyż jak wynika ze statystyk, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość.

 

sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa