Kim jest trader kryptowalutowy?

Świat handlu kryptowalutami eksplodował w popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Bitcoin jest słowem kluczowym, odkąd zyskał popularność w mediach, ale w ostatnich czasach rośnie również liczba artykułów dotyczących innych kryptowaluty, takiej jak Ethereum, Ripple i Litecoin. Te alternatywne waluty cyfrowe są często określane jako "altcoins", skrót od alternatywnych monet lub tokenów.

Obecnie na rynkach internetowych dostępnych jest ponad 1300 altcoinów - przy czym nowe powstają niemal każdego dnia. Wolumen obrotu tymi wirtualnymi walutami znacznie wzrósł w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nie wykazuje oznak zatrzymania się w najbliższym czasie. Wszystko to oznacza, że istnieje wiele możliwości dla tych, którzy wiedzą, jak skutecznie handlować i czerpać z tego zyski. Jak więc wygląda typowy trader kryptowalutowy?

Podstawy

Jeśli zwracałeś ostatnio uwagę na wiadomości, prawdopodobnie słyszałeś o meteorycznym wzroście wartości kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum.

Być może nie wiesz, że istnieje wiele innych, mniej znanych walut cyfrowych, które również odnotowały znaczny wzrost wartości. Jeśli myślisz o włączeniu się do akcji, być może zastanawiasz się najpierw, czym dokładnie jest kryptowaluta i jak się ją wymienia. W skrócie, jest to forma cyfrowego pieniądza, który jest tworzony w procesie zwanym "wydobyciem", gdzie komputery są wykorzystywane do rozwiązywania złożonych algorytmów.

Chociaż wiele osób uważa, że kryptowaluty są podobne do akcji i innych papierów wartościowych, istnieje kilka istotnych różnic. W przeciwieństwie do akcji i innych aktywów, kryptowaluty nie są wspierane przez żaden centralny organ, firmę lub rząd. Zamiast tego istnieją całkowicie w Internecie jako kod komputerowy. Oznacza to, że nie są regulowane przez żadną stronę i w rezultacie nie podlegają tym samym prawom i przepisom, co inne aktywa inwestycyjne.

Kim są traderzy?

Chociaż dokładne określenie liczby traderów w branży kryptowalut byłoby niemożliwe, szacuje się, że ich liczba wynosi w przybliżeniu od 2 do 5 milionów. Traderzy to nie tylko mężczyźni w wieku czterdziestu, pięćdziesięciu i sześćdziesięciu lat, jak niektórzy mogliby przypuszczać. Część z nich to bardzo młodzi ludzie, nawet tak młodzi jak dwanaście czy trzynaście lat. Na świecie jest też wiele kobiet traderów. Są traderzy kryptowalutowi, którzy mają pracę w pełnym wymiarze godzin, tacy jak traderzy w międzynarodowych firmach, ale są też traderzy, którzy pracują online, tacy jak blogerzy kryptowalutowi i inwestorzy kryptowalutowi online. Są handlowcy, którzy zarabiają wysoką pensję i handlowcy, którzy zarabiają niską pensję. Są handlowcy, którzy zarabiają dolary, euro i funty, a także są handlowcy, którzy zarabiają Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

Jak wygląda dzień z życia tradera?

Jak można się domyślić, dzień każdego tradera jest inny. Jedną rzeczą, którą wszyscy mają wspólną jest to, że budzą się każdego ranka i sprawdzają swoje wykresy kryptowalut, aby zobaczyć, co dzieje się na rynkach. Mogą wtedy dokonać wszelkich niezbędnych zmian w swoich strategiach handlowych i dokonać kilku transakcji na ten dzień. Niektórzy traderzy lubią utrzymywać swoje pozycje przez długi czas, a niektórzy lubią szybko wychodzić ze swoich pozycji. Nie ma ustalonej reguły, kiedy powinieneś trzymać swoje pozycje lub kiedy powinieneś z nich wyjść. Dlatego handel kryptowalutami jest w rzeczywistości bardzo trudny. Jeśli handlujesz akcjami lub towarami, możesz użyć analizy technicznej lub analizy fundamentalnej, aby przewidzieć ruch ceny. Ale w handlu kryptowalutami znacznie trudniej jest przewidzieć, co stanie się na rynkach.