Policjanci z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali 35-letnią kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się trzymiesięcznym dzieckiem. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji Błazinach Dolnych, przebywa kobieta z malutkim dzieckiem, a wszystkie osoby, są tam pijane.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Iłży potwierdzili tą informację. Obecna na miejscu 35-letnia kobieta, pod opieką której pozostawał jej trzy miesięczny synek, była kompletnie pijana, podobnie jak dwóch mężczyzn, z którymi spożywała alkohol. Kobieta na widok umundurowanego patrolu, wraz z dzieckiem schowała się w piwnicy. W mieszkaniu, w którym przebywali panował nieporządek, na podłodze znajdowały się butelki po alkoholu oraz niedopałki papierosów.

Trzymiesięcznego Mikołaja policjanci odebrali matce, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia, która zabrała chłopca na konsultację do szpitala w Iłży. Dziecko nie posiadało widocznych obrażeń. Było jednak odwodnione, głodne i zaniedbane. Chłopiec trafił pod opiekę personelu szpitala, gdzie został nakarmiony, przebrany w czyste ubranka i pozostał na obserwacji.

Matka dziecka została zatrzymana. Poddano ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik tego badania to ponad 1,6 promila. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rejonowy w Lipsku.

 

sierż. szt. Kamil Warda