Funkcjonariusze z radomskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierującego. 38-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 4,5 promila. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kilka dni temu, policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu wraz z policjantem z Komisariatu Policji w Iłży, w czasie wolnym od służby, uniemożliwili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierującemu. Funkcjonariusze jadąc DK 94, na trasie Olkusz - Katowice w okolicy Sosnowca, zauważyli pojazd marki volkswagen poruszający się całą szerokością drogi. Zachowanie kierującego jednoznacznie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Wykorzystując swój pojazd zablokowali drogę kierującemu, zmuszając go do zatrzymania. Następnie po wylegitymowaniu się, wyciągnęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Początkowo kierujący zachowywał się spokojnie, stosował się do wydawanych poleceń i wysiadł z pojazdu. Nagle zaczął być agresywny i próbował uciec. Mężczyzna szybko został ujęty a następnie przekazany policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego. 38-latka przebadano  na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem blisko 4,5 promila.  W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że ma on również sądowy zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Sosnowca. Za swoje bezmyślne zachowanie 38-latek odpowie przed sądem.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozostawajmy obojętni, wspólne działania realnie mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.