Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Sesja jesienna w czasie pandemii – jak sobie radzić?

Zdawanie egzaminów w sesji jesiennej samo w sobie jest bardzo stresujące. Współcześni studenci stają przed zadaniem jeszcze trudniejszym – muszą poradzić sobie z sesją w okresie pandemii. Eksperci z notatek.pl radzą jak najlepiej przygotować się do sesji jesiennej w tych niecodziennych, trudnych warunkach.

Zadbajmy o odpowiednią przestrzeń do nauki

Jeżeli większą część semestru spędzamy w domu, gdyż nasza uczelnia przeszła w tryb pracy zdalnej, możemy mieć poważne problemy ze zmobilizowaniem się do nauki. Choć warunki nie sprzyjają pracy umysłowej, nie jesteśmy skazani na porażkę. Możemy znacznie poprawić naszą wydajność dzięki stworzeniu stanowiska do nauki. Jeżeli do tej pory uczyliśmy się na kanapie lub w kuchni, zrezygnujmy z tego zwyczaju. Wydzielmy w naszym mieszkaniu miejsce, które będzie służyło tylko i wyłącznie do nauki. Nie spędzajmy w nim czasu wolnego. Posiadanie specjalnego stanowiska w którym będziemy się uczyć, może nam znacząco ułatwić koncentrację.

Specjaliści z notatek.pl radzą, żeby przed przystąpieniem do nauki ubrać się w taki sposób jakbyśmy mieli za chwilę wyjść na uczelnię. Jest to wyraźny sygnał dla naszego mózgu, że kończymy z lenistwem i zaczynamy pracę.

Zapanujmy nad stresem

Choć sesja jesienna wydaje się zbliżać wielkimi krokami, ne stresujmy się. Stres sprawia, że przestajemy myśleć logicznie, zaczynamy mieć problemy z pamięcią i koncentracją. Choć opanowanie stresu przed sesją może wydawać się niemożliwe, pomyślmy, że egzaminy to nie koniec świata. Nasze życie się nie skończy nawet gdy je oblejemy. Pomyślmy, że za kilka lat nie będziemy już pamiętać o tej stresującej sytuacji. W redukcji stresu może nam pomóc aktywność fizyczna (nie musimy uprawiać sportu wyczynowo, do poprawy funkcjonowania naszego mózgu wystarczy dłuższy spacer) i odpowiednia dieta (warto jest jeść produkty bogate w witaminy z grupy B, magnez i nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3).

Planujmy

Bardzo ważne jest planowanie swojego czasu. Podzielmy materiał, którego się uczymy na kilka mniejszych partii. Wówczas nauka nie będzie aż tak przytłaczająca. W swoich planach powinniśmy uwzględnić również odpoczynek i przyjemności. Nie jesteśmy robotami, dlatego nie możemy poświęcić się jedynie przyswajaniu wiedzy. Ciekawym pomysłem na zwiększenie efektywności może być nagradzanie się za drobne sukcesy. Przykładowo, gdy opanujemy materiał zaplanowany na dany dzień, możemy pozwolić sobie na obejrzenie odcinka naszego ulubionego serialu (lub inną przyjemność).

Korzystajmy z dobrych notatek

W przygotowaniach do sesji jesiennej z pewnością pomoże nam korzystanie z dobrych notatek. Jeżeli nie posiadamy własnych notatek lub są one niekompletne, możemy poszukać interesujących nas materiałów w serwisie notatek.pl. Cieszy się on dużą popularnością wśród studentów, gdyż zawiera notatki ze wszystkich przedmiotów, które są lub były wykładane na polskich uczelniach. Jeżeli posiadamy własne, dobre notatki – warto wkleić je do notatek.pl, żeby podzielić się z innymi studentami.