Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Podczas weekendu na terenie miasta policjanci m.in. zabezpieczali imprezy masowe. Zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierowców. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę radomscy policjanci zabezpieczali imprezy masowe na terenie miasta, a w tych działaniach wspierali ich funkcjonariusze z innych jednostek. Funkcjonariusze z KPP w Przysusze zatrzymali na Alei Wojska Polskiego 54-letniego kierującego vw, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później na tej samej ulicy policjanci z KPP Szydłowiec zatrzymali 35-latka, który kierował bmw i miał ponad 0,5 promila alkoholu  w organizmie.

W miejscowości Kowala Stępocina miejscowi policjanci zatrzymali 54-latka kierującego mercedesem, który miał ponad 2,5 promila alkoholu  w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Na ulicy Wolanowskiej w Radomiu policjanci z KP III zatrzymali 29-latka, który kierował chryslerem. Miał blisko promil alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Natomiast na ulicy Żeromskiego nietrzeźwy kierowca vw uderzył w szlaban przy parkingu. 36-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu  w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska