Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Kilka dni majowego weekendu to w sumie 6 wypadków i 38 kolizji drogowych. Niestety zginęło dwóch mężczyzn. Apelujemy o ostrożność.

Od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja na drogach naszego miasta i powiatu odnotowano 38 kolizji drogowych i 6 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Niestety, w wielu przypadkach brawura, nadmierna prędkość, czy niedozwolone wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do drogowych tragedii.

Podczas majowego weekendu policjanci zatrzymali także 8 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji.

Najwięcej wypadków wydarzyło się w piątek 30 kwietnia. M.in. po godz. 20 w miejscowości Maków kierujący oplem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. 42-letni kierowca zginął na miejscu zdarzenia. Natomiast po godz. 21 na ulicy Czarnieckiego doszło do zderzenia osobówki z 3 motocyklami. 37-letni kierowca bmw, skręcając w lewo w ulicę Folwarczną zderzył się z motocyklami, które jechały w kierunku ronda NSZ. Motocykliści zostali zabrani do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło również w sobotę po godz. 14 na ulicy Wośnickiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 33-letni kierujący bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił dwóch mężczyzn po czym uderzył w drzewo. 18-letni pieszy zginął na miejscu zdarzenia, a 44-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Justyna Leszczyńska