Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Garaże drewniane od Eko Architektura to inwestycja na lata

Drewno jako materiał budowlany od wielu lat podbija polski rynek, a zadowoleni odbiorcy darzą go coraz większym zaufaniem. Niewątpliwie do tego przyczyniły się również działania firmy Eko Architektura, która jako jeden z czołowych producentów stale rozszerza swoją działalność, promując przy tym ekologiczną alternatywę. Doświadczoną markę polecają liczni klienci, którzy dzięki zdrowej inwestycji w drewno, mogli zapomnieć o troskach związanych z betonowym budownictwem. Przyjrzyjmy się bliżej działalności przedsiębiorstwa, w wywiadzie z jej dyrektorem Przemysławem Balcewiczem. 

To, że drewno jako materiał zyskuje w oczach odbiorców nie budzi żadnych wątpliwości. Jednak jak to się stało i czy można ten trend powiązać z działaniami firmy Eko Architektura?

Witam Panie Rektorze, jak również szanownych czytelników. Architektura drewna tak naprawdę od zawsze cieszyła się dużą popularnością, a dopiero za sprawą pojawienia się betonowego budownictwa ta orientacja zaczęła maleć. Trzeba zaznaczyć, że w wielu krajach dalej stosuje się głównie zabudowy drewniane, gdyż nie tylko są one dużo tańsze, ale równie wytrzymałe. Bardzo mnie cieszy, że na naszym rynku również ten trend powrócił, gdyż misją Eko Architektura jest przede wszystkim dbanie o zdrowie zarówno odbiorców projektów, jak i środowiska naturalnego. Przedsiębiorstwo działa na ściśle określonych zasadach, które w jak najlepszym stopniu przyczyniają się do ograniczonego zużycia surowców. Z wysokiej jakości drewna wykonujemy między innymi takie projekty jak:

  • garaże i domki ogrodowe
  • altany i sauny
  • domy całoroczne i letniskowe

Wspomniał Pan o bardzo dobrej wytrzymałości samego drewna. Jak wygląda to w przypadku garażu a domu całorocznego? Jakie są różnice w doborze materiału?

Należałoby najpierw przybliżyć nieco samą charakterystykę materiału, jakim jest drewno. W Eko Architektura stawiamy na najwyższą jakość, dlatego zarówno w przypadku zdecydowania się na garaże drewniane, lub dom całoroczny, nasze drewno posiada odpowiednią wilgoć, jest zabezpieczone i poddane dokładnej obróbce. Dzięki temu niezależnie od typu konstrukcji jest ona trwała i bardzo dobrze izolowana. To jest właśnie piękno i prostota tej substancji, która przygotowana przez naszych wykwalifikowanych fachowców może wytrzymać zarówno wielodniowe, obfite deszcze jak i dotkliwy mróz. Wracając już do pytania, ciężko wskazać zasadniczą różnicę poza samą powierzchnią i dodatkowymi zabezpieczeniami. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że garaże drewniane są znacznie tańszą inwestycją niż całoroczny dom, w którym trzeba poprowadzić również wszystkie niezbędne instalacje. Jednak nawet materiał użyty do produkcji okien czy drzwi, jest poddawany takim samym procesom zarówno w przypadku sauny jak i domu całorocznego. Jakość jest domeną naszej firmy, z które nigdy nie zrezygnujemy.

Dlaczego drewno Panie Dyrektorze? Czym odznacza się ten materiał, że coraz więcej ludzi zwraca się w tym kierunku?

Wspomniałem już pokrótce, że drewno jest bardzo wytrzymałe i ekologiczne, a po poddaniu odpowiedniej obróbce także odznacza się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Jednak garaże drewniane to przede wszystkim inwestycja w zdrowie. Naturalne substancje zawarte w drewnie działają na nas leczniczo i relaksacyjnie. Możemy uspokoić myśli, naprawdę odpocząć i oczyścić nasz organizm z toksyn. Nie bez powodu zaleca się spacery po lesie lub nawet wyjazdy do sanatorium w górach lub nad morzem. Te wszystkie miejsca łączy jedno - drewno. W budynku z żadnego innego materiału nie zaznamy takiego spokoju i regeneracji jak w przypadku naturalnych konstrukcji. Dlatego bardzo się cieszę, że działalność firmy Eko Architektura przynosi oczekiwane skutki i coraz więcej ludzi będzie mogło czuć się jak na wiecznych wakacjach, we własnym domu czy nawet garażu.

Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons