Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

  • Oddział covidowy Pionkach przy Harcerskiej
W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego, część szpitala w Pionkach zostanie przeznaczona dla chorych na koronawirusa. W budynku przy ulicy Harcerskiej będzie 36 łóżek, w tym jedno łóżko intensywnej terapii, czyli tak zwane respiratorowe. Oprócz tego szpital ma zapewnić 5 łózek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Oddział covidowy przy Harcerskiej
Od środy, 25 listopada, dotychczasowy oddział wewnętrzny w budynku przy ulicy Harcerskiej ma zacząć działać w trybie gotowości do przyjęcia chorych z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
- Skompletowaliśmy obsadę medyczną, która będzie opiekować się chorymi, a wszyscy lekarze i pielęgniarki przeszli dodatkowe specjalistyczne przeszkolenie z obsługi respiratora. Mamy też zapewniony odpowiedni zapas tlenu w butlach – mówi Bernarda Dudek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marii i Lecha Kaczyńskich – Pary Prezydenckiej w Pionkach.
Oprócz tego kolejnych 5 łóżek obserwacyjnych dla chorych z podejrzeniem zakażenia zorganizowano na oddziale dawnej ginekologii w drugim budynku szpitala przy ul. Niepodległości.
Chirurgia pracuje normalnie
Oddział chirurgii, który mieści się w budynku przy ul. Niepodległości funkcjonuje normalnie i jest jednym z nielicznych oddziałów na Mazowszu, które pracują w tym trybie. Normalnie działa również Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, choć oczywiście obowiązują tam zaostrzone procedury bezpieczeństwa, a ograniczenia odwiedzin rekompensują wprowadzone jeszcze wiosną wideorozmowy z pensjonariuszami.
- Mimo trudnej sytuacji, związanej z pandemią i olbrzymiego obciążenia personelu medycznego, chcemy leczyć również pacjentów niecovidowych. Od soboty, 28 listopada na oddziale chirurgii mają rozpocząć się planowe zabiegi ortopedyczne, w tym m.in. artroskopia kończyn dolnych. Rozpoczęliśmy również zabiegi ostrzykiwania stawów osoczem bogatopłytkowym – dodaje dyrektor szpitala w Pionkach.