Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

W poniedziałek ok. godz. 20 w miejscowości Oblas kierujący pojazdem renault śmiertelnie potrącił pieszego. Apelujemy o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-latek kierujący pojazdem marki renault w miejscowości Oblas na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnie wprost pod pojazd. 32-latek zginął na miejscu zdarzenia.

Na miejscu tego tragicznego wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pieszy, który zginął w tym wypadku nie miał żadnych elementów odblaskowych. Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru, może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, aby poruszając się po drogach pamiętali o tym, żeby być widocznym dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że stosowanie elementów odblaskowych może ocalić życie wielu użytkownikom dróg.

Autor: Justyna Leszczyńska