Radom Airshow i muzea lotnicze w Polsce – przegląd wydarzenia
Radom Airshow to coroczne wydarzenie lotnicze, które przyciąga miłośników lotnictwa i fotografii z różnych zakątków świata. W połączeniu z wizytą w kilku unikalnych muzeach lotniczych w Polsce, stanowi ciekawą propozycję dla osób zainteresowanych historią i techniką lotniczą. Uczestnicy mają okazję obserwować pokazy powietrzne, z bliska przyjrzeć się statkom powietrznym oraz zwiedzić renomowane placówki prezentujące eksponaty związane z lotnictwem.
Terminy i miejsce wydarzenia
Wydarzenie odbędzie się w terminie od 27 sierpnia, godz. 18:00 do 3 września, godz. 20:30 czasu środkowoeuropejskiego letniego (CEST). Główne lokalizacje to Kraków, Dęblin, Radom oraz Warszawa, gdzie znajdują się zarówno bazy lotnicze, jak i muzealne instytucje lotnicze.
Program wydarzenia
W programie przewidziano kilka dni poświęconych zarówno pokazom lotniczym, jak i zwiedzaniu muzeów:
- 27 sierpnia – wyjazd do Krakowa i nocleg w hotelu.
- 28 sierpnia – wizyta w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz obserwacja samolotów biorących udział w próbach do pokazów lotniczych.
- 29 sierpnia – pobyt na terenie lotniska w Radomiu, gdzie można zobaczyć statki powietrzne z bardzo bliska.
- 30-31 sierpnia – dni pokazów lotniczych w Radomiu, z możliwością wyboru oglądania z terenu lotniska lub poza nim.
- 1 września – wyjazd i zwiedzanie Muzeum Orła Białego.
- 2 września – wizyta w Warszawie, podczas której zaplanowano zwiedzanie muzeów lotniczych oraz ewentualne obserwacje samolotów na Lotnisku Chopina.
- 3 września – poranny wyjazd do Krakowa, gdzie zaplanowano zwiedzanie jednego z czołowych muzeów lotniczych na świecie – Muzeum Lotnictwa Polskiego, po czym nastąpi powrót na lotnisko i lot powrotny.
Warunki uczestnictwa
Cena udziału wynosi 770 euro plus koszt przelotu (aktualnie około 239 euro). W cenę wliczone są:
- przeloty,
- zakwaterowanie w hotelu (noclegi ze śniadaniem, pokoje dwuosobowe),
- wszystkie transporty lokalne,
- opiekę doświadczonego przewodnika i koordynatora wycieczki.
![]()
Ostatnie Artykuły

Tenisowy cykl zakończy się w Radomiu. Na kortach MOSiR-u turniej ITF

Policja sprawdza szkoły przed wrześniem. Są uwagi do oznakowania

Absurd Gałczyńskiego na dziedzińcu biblioteki. Teatr Resursa wraca z Zieloną Gęsią

Poranny przemarsz pielgrzymki może zmienić kursy autobusów w Radomiu

Stały przystanek wraca na Kielecką. Tymczasowy zniknie po remoncie

Kierowca Toyoty cofał na Słowackiego. Motocyklista trafił do szpitala

Dorobili klucze do mieszkania seniorki. W Radomiu trafili do aresztu

Krzyki za drzwiami nie ucichły. Podejrzany trafił do aresztu

Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Defilada, piknik i wojskowa grochówka

Remont chodnika zmieni lokalizację przystanku przy Narutowicza

W Radomiu nie będzie bonu ciepłowniczego. Powód jest prosty

Straż Miejska w Radomiu odnotowała 1171 interwencji w lipcu

Beach Ball Radom 2026 rozstrzygnięty. Złoto dla Filipowicza i Maziarka

Największy mural w Radomiu pokazuje autoportret Jacka Malczewskiego
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Radomiu - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu - adres, telefon, wydziały
- Parafia Bożego Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Radomiu - kontakt, historia, kancelaria
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Radomiu - kontakt, paszporty, sprawy cudzoziemców
- Archiwum Państwowe w Radomiu - kontakt, godziny, kwerendy i usługi
- Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego - kontakt, oddziały, SOR i rejestracja
