[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa – Radomiak Radom 5:0 w PKO BP Ekstraklasie. Radomianie rozbici już do przerwy
![[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa – Radomiak Radom 5:0 w PKO BP Ekstraklasie. Radomianie rozbici już do przerwy](/images/mecz/legia-warszawa-radomiak-radom-14082026-50.webp)
Radomiak Radom nie będzie dobrze wspominał piątkowej wizyty w Warszawie. W 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy goście przegrali z Legią Warszawa aż 0:5, a losy spotkania były rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą. Gospodarze prowadzili wtedy już 4:0.
Legia od początku narzuciła swoje warunki. Zespół Marka Papszuna wyszedł ustawiony w systemie 3-1-4-2, natomiast Radomiak Tomasza Kaczmarka rozpoczął mecz w formacji 4-1-4-1. Choć posiadanie piłki było niemal wyrównane, warszawianie zdecydowanie lepiej wykorzystywali swoje okazje.
Pierwszy cios padł już w 7. minucie. Michal Ševčík trafił do siatki, a Radomiak nie zdążył jeszcze poukładać gry po stracie gola, gdy trzy minuty później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Augustyniak.
Radomianie próbowali odpowiedzieć, ale ich akcje nie przynosiły konkretów. W 17. minucie Legia dołożyła trzecią bramkę. Rafał Adamski wykorzystał kolejną sytuację gospodarzy i przewaga warszawskiego zespołu stała się bardzo wyraźna.
W pierwszej połowie nie brakowało również twardej walki. W 9. minucie żółtą kartkę obejrzał zawodnik Radomiaka Zié Ouattara, a tuż przed przerwą ukarany został Adrián Diéguez. W spotkaniu pojawiła się także kontrowersyjna sytuacja analizowana przez VAR, jednak Radomiak nie otrzymał rzutu karnego.
Cztery gole Legii przed przerwą
Kiedy wydawało się, że goście mogą już tylko dotrwać do końca pierwszej połowy, Legia zadała kolejny cios. W 44. minucie Bartosz Kapustka podwyższył na 4:0. Radomiak schodził do szatni z bardzo trudnym zadaniem, bo po 45 minutach musiał odrabiać aż cztery bramki.
Po przerwie trener Tomasz Kaczmarek próbował reagować zmianami. Na boisku pojawili się Fodé Gouré, Riad Baro, Filip Koperski oraz Christos Donis. Legia również dokonała korekt, między innymi wprowadzając Jakuba Żewłakowa za Ševčíka.
Nadzieje na choćby częściowe odwrócenie losów meczu szybko jednak zgasły. W 51. minucie Kapustka ponownie pokonał bramkarza Radomiaka i ustalił wynik na 5:0. Dla pomocnika Legii był to drugi gol tego wieczoru.
Później tempo nieco spadło, co przy tak wysokim prowadzeniu było zrozumiałe. Gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń i rotowali składem. Na murawie pojawili się między innymi Jakub Kuchta, H. Arreiol, M. Rajović oraz E. Mikanović. Radomiak do końca szukał honorowego trafienia, lecz nie zdołał już poważnie zagrozić bramce Legii.
Statystyki pokazują, że goście nie zostali całkowicie zdominowani pod względem posiadania piłki. Radomiak miał 51 procent czasu przy futbolówce, a Legia 49 procent. Różnica była jednak widoczna w najważniejszym elemencie. Warszawianie oddali siedem celnych strzałów, podczas gdy radomianie tylko dwa. Gospodarze mieli też trzy rzuty rożne przy dwóch po stronie Radomiaka.
Bartosz Kapustka w końcówce sam zobaczył jeszcze żółtą kartkę. Sędzia Wojciech Myc doliczył do regulaminowego czasu gry kilka minut, ale wynik nie uległ już zmianie.
Dla Radomiaka to bardzo bolesna porażka w meczu określanym na trybunach jako spotkanie przyjaźni. Zespół z Radomia po czterech kolejkach ma trzy punkty i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Legia umocniła się natomiast na pozycji lidera – ma 10 punktów, a jej bilans ostatnich meczów to WDWW.
Radomiak będzie miał okazję na rehabilitację 23 sierpnia, gdy u siebie podejmie Zagłębie Lubin. Tydzień później radomianie zagrają z Cracovią Kraków. Legię czeka natomiast wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice.
| Legia Warszawa | Statystyka | Radomiak Radom |
|---|---|---|
| 5 | Gole | 0 |
| 49% | Posiadanie | 51% |
| 7 | Strzały celne | 2 |
| 6 | Strzały niecelne | 3 |
| 17 | Strzały łącznie | 7 |
| 4 | Strzały zablokowane | 2 |
| 11 | Strzały w polu karnym | 4 |
| 6 | Strzały spoza pola | 3 |
| 3 | Rzuty rożne | 2 |
| 21 | Faule | 11 |
| 1 | Spalone | 2 |
| 1 | Żółte kartki | 2 |
| 2 | Interwencje bramkarza | 2 |
| 393 | Liczba podań | 411 |
| 335 | Podania celne | 353 |
| 85% | Skuteczność podań | 86% |
![]()
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa – Radomiak Radom 5:0 w PKO BP Ekstraklasie. Radomianie rozbici już do przerwy](/images/mecz/thumbnails/legia-warszawa-radomiak-radom-14082026-50.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Legia Warszawa – Radomiak Radom 5:0 w PKO BP Ekstraklasie. Radomianie rozbici już do przerwy

Nowy chodnik i oświetlenie przy Narutowicza. Prace już trwają

Czterech rowerzystów zatrzymanych w kilka minut. Rekordzista miał ponad 3 promile

Tenisowy cykl zakończy się w Radomiu. Na kortach MOSiR-u turniej ITF

Policja sprawdza szkoły przed wrześniem. Są uwagi do oznakowania

Absurd Gałczyńskiego na dziedzińcu biblioteki. Teatr Resursa wraca z Zieloną Gęsią

Poranny przemarsz pielgrzymki może zmienić kursy autobusów w Radomiu

Stały przystanek wraca na Kielecką. Tymczasowy zniknie po remoncie

Kierowca Toyoty cofał na Słowackiego. Motocyklista trafił do szpitala

Dorobili klucze do mieszkania seniorki. W Radomiu trafili do aresztu

Krzyki za drzwiami nie ucichły. Podejrzany trafił do aresztu

Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Defilada, piknik i wojskowa grochówka

Remont chodnika zmieni lokalizację przystanku przy Narutowicza

W Radomiu nie będzie bonu ciepłowniczego. Powód jest prosty
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Dom Kultury "Idalin" w Radomiu - kontakt, dojazd i zajęcia stałe
- RADPEC w Radomiu - kontakt, awaria i cennik
- Dom Pomocy Społecznej Nad Potokiem w Radomiu - profil, usługi i kontakt
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu - kontakt, centra badawcze, laboratoria
- Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu - zajęcia, kontakt
