Policja sprawdza szkoły przed wrześniem. Są uwagi do oznakowania

FOT. Policja Radom
Jeszcze przed końcem wakacji radomscy policjanci kontrolują okolice szkół i placówek oświatowych. Sprawdzają przejścia dla pieszych, widoczność znaków oraz stan urządzeń zabezpieczających. Wszystko w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzą lustrację terenów w rejonie szkół na terenie miasta i powiatu radomskiego. Kontrole mają zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć na zajęcia.
Funkcjonariusze drogówki zwracają uwagę na właściwe oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność znaków informujących o znajdującej się w pobliżu szkole oraz stan urządzeń zabezpieczających na drogach.
Stwierdzone nieprawidłowości i uchybienia zostaną przekazane zarządcom poszczególnych dróg. To na nich spoczywa obowiązek niezwłocznego usunięcia wskazanych problemów.
Takie kontrole przed rozpoczęciem roku szkolnego trudno uznać za formalność - jeden niewidoczny znak albo źle zabezpieczone przejście może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci. Policjanci sprawdzają infrastrukturę wcześniej, zanim w rejonie szkół pojawi się znacznie więcej pieszych.
na podstawie: KMP w Radomiu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Radom). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Policja sprawdza szkoły przed wrześniem. Są uwagi do oznakowania

Absurd Gałczyńskiego na dziedzińcu biblioteki. Teatr Resursa wraca z Zieloną Gęsią

Poranny przemarsz pielgrzymki może zmienić kursy autobusów w Radomiu

Stały przystanek wraca na Kielecką. Tymczasowy zniknie po remoncie

Kierowca Toyoty cofał na Słowackiego. Motocyklista trafił do szpitala

Dorobili klucze do mieszkania seniorki. W Radomiu trafili do aresztu

Krzyki za drzwiami nie ucichły. Podejrzany trafił do aresztu

Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Defilada, piknik i wojskowa grochówka

Remont chodnika zmieni lokalizację przystanku przy Narutowicza

W Radomiu nie będzie bonu ciepłowniczego. Powód jest prosty

Straż Miejska w Radomiu odnotowała 1171 interwencji w lipcu

Beach Ball Radom 2026 rozstrzygnięty. Złoto dla Filipowicza i Maziarka

Największy mural w Radomiu pokazuje autoportret Jacka Malczewskiego

Prawie 3 promile i ucieczka po kolizji. Dwa przypadki w powiecie radomskim
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Radomiu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu - kontakt i wnioski
- Urząd Stanu Cywilnego w Radomiu - kontakt, godziny, śluby, odpisy aktów
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu - kontakt i obiekty
- RADKOM Radom - kontakt, PSZOK, godziny odbioru odpadów i e-BOK
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - kontakt, pomoc, godziny
