Uwaga! Intensywne opady deszczu i burze. (komunikat RSO)

Młodzi kierowcy pędzili przez Radom i Makowiec. Jeden był po alkoholu

Młodzi kierowcy pędzili przez Radom i Makowiec. Jeden był po alkoholu

FOT. KMP w Radomiu

Policyjne pomiary zakończyły weekendową jazdę dwóch młodych kierowców. W Makowcu 18-latek prowadził Audi z prędkością 105 km/h, a w Radomiu 20-latek rozpędził BMW do 141 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Drugi z kierowców miał w organizmie 0,25 promila alkoholu.

Radomscy policjanci kontrolowali prędkość na terenie miasta i powiatu radomskiego. W obu przypadkach kierowcy przekroczyli limit obowiązujący w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, dlatego funkcjonariusze zatrzymali ich prawa jazdy.

Do pierwszej interwencji doszło w piątek, 10 lipca, w Makowcu. Policjanci zarejestrowali Audi jadące 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za 18-letniego kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość, spotkały konsekwencje: 1500 zł mandatu, 13 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Dwa dni później, w niedzielę 12 lipca, patrol zatrzymał na ulicy Warszawskiej w Radomiu kierowcę BMW. 20-latek jechał 141 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość aż o 91 km/h. Badanie wykazało dodatkowo 0,25 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie. W tym przypadku o dalszych konsekwencjach zdecyduje postępowanie sądowe.

Takie połączenie wysokiej prędkości i alkoholu za kierownicą trudno uznać za zwykłe lekceważenie przepisów. Na ulicy Warszawskiej kierowca poruszał się niemal trzy razy szybciej, niż pozwalały znaki, a każda sekunda takiej jazdy zwiększała ryzyko tragedii dla innych uczestników ruchu.

Radomscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość należy do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Podkreślają również, że niebezpieczna jazda w obszarze zabudowanym zagraża nie tylko kierowcy, lecz także pieszym, pasażerom i innym osobom korzystającym z drogi.

na podstawie: Policja Radom.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Radomiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.