Grupa SPEED w Radomiu - 109 kierowców przyłapanych na przekroczeniu prędkości

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED, prowadzili intensywne kontrole drogowe. W trakcie tygodniowych działań mundurowi ujawnili liczne przekroczenia prędkości i zatrzymali dokumenty pojazdów oraz prawa jazdy.
W dniach od 26.01.2026 do 01.02.2026 radomscy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali 159 pojazdów. Z przeprowadzonych kontroli wynika, że 109 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.
Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ponadto 2 prawa jazdy zostały zatrzymane za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.
Policja podkreśla, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana prędkość wpływa nie tylko na utratę panowania nad pojazdem, ale też na rozmiar obrażeń uczestników zdarzeń.
W działaniach brała udział Komenda Miejska Policji w Radomiu, która podsumowała wyniki kontroli jako element regularnych działań prewencyjnych i kontrolnych prowadzonych na terenie miasta i powiatu radomskiego.
na podstawie: Policja Radom.
Autor: krystian

