Ponad 80 tys. odwiedzających w 9 miastach - podsumowanie tegorocznej trasy Volvo For Safety

Ogólnopolska kampania edukacyjna Volvo For Safety zakończyła tegoroczną trasę. W sumie miasteczko bezpieczeństwa odwiedziło ponad 80 tys. osób w dziewięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Bydgoszczy, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Katowicach i Częstochowie. Duże zainteresowanie potwierdziło, że Polacy nie tylko chcą się czuć bezpieczniej na drogach, ale także aktywnie zdobywać wiedzę i doświadczenie, które realnie może pomóc uratować życie w trudnych, niebezpiecznych sytuacjach na drodze.
Ogromne zainteresowanie kampanią przerosło nasze oczekiwania. To jasny sygnał, że warto rozwijać tę inicjatywę i docierać z przekazem o bezpieczeństwie do jeszcze większej liczby osób. Dlatego już dziś zapowiadamy kontynuację Volvo For Safety w 2026 roku. Tym razem planujemy odwiedzić kolejnych 12 miast na terenie całego kraju
- mówi Emil Dembiński, dyrektor zarządzający Volvo Car Poland.
Każde miasteczko bezpieczeństwa było otwartę otwarte od piątku do niedzieli. Największe emocje wzbudzały symulatory: dachowania, zderzeń oraz widoczności pieszego z kabiny ciężarówki Volvo Truck. To właśnie dzięki nim uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się, jak ważne są pasy bezpieczeństwa, prędkość dostosowana do warunków czy uważność wobec pieszych.
Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzały specjalnie przygotowane strefy dla najmłodszych, w których poprzez zabawę można było uczyć się zasad ruchu drogowego. Nie zabrakło również miejsca dla właścicieli pupili. W strefie dla zwierząt można było dowiedzieć się, jak prawidłowo przewozić czworonogi w samochodzie.
Integralną częścią Volvo For Safety były także wykłady i spotkania edukacyjne z ekspertami, które pozwalały spojrzeć na bezpieczeństwo drogowe z szerszej perspektywy i inspirowały do zmiany codziennych nawyków. W przyszłym roku kampania Volvo For Safety powróci z jeszcze szerszym programem i dłuższą trasą. Miasteczko bezpieczeństwa zawita aż do 12 polskich miast.
Materiał źródłowy: Ponad 80 tys. odwiedzających w 9 miastach - podsumowanie tegorocznej trasy Volvo For Safety
![]()
Ostatnie Artykuły

Czterech rowerzystów zatrzymanych w kilka minut. Rekordzista miał ponad 3 promile

Tenisowy cykl zakończy się w Radomiu. Na kortach MOSiR-u turniej ITF

Policja sprawdza szkoły przed wrześniem. Są uwagi do oznakowania

Absurd Gałczyńskiego na dziedzińcu biblioteki. Teatr Resursa wraca z Zieloną Gęsią

Poranny przemarsz pielgrzymki może zmienić kursy autobusów w Radomiu

Stały przystanek wraca na Kielecką. Tymczasowy zniknie po remoncie

Kierowca Toyoty cofał na Słowackiego. Motocyklista trafił do szpitala

Dorobili klucze do mieszkania seniorki. W Radomiu trafili do aresztu

Krzyki za drzwiami nie ucichły. Podejrzany trafił do aresztu

Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Defilada, piknik i wojskowa grochówka

Remont chodnika zmieni lokalizację przystanku przy Narutowicza

W Radomiu nie będzie bonu ciepłowniczego. Powód jest prosty

Straż Miejska w Radomiu odnotowała 1171 interwencji w lipcu

Beach Ball Radom 2026 rozstrzygnięty. Złoto dla Filipowicza i Maziarka
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu - kontakt, msze, sakramenty
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu - kontakt i siedziba
- Wodociągi Miejskie w Radomiu - kontakt, godziny, awarie i e-usługi
- Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód - kontakt, adres i zakres ulic
- Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego - kontakt, NiŚOZ i zespoły ratownictwa medycznego
- Apteki w Radomiu - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
