
W Radomiu odbyły się wzruszające obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które zgromadziły mieszkańców w hołdzie dla tych, którzy stracili życie w tragicznych okolicznościach. Uroczystości miały miejsce w wyjątkowych miejscach, a ich program był pełen emocji i refleksji.
- Radom pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej na placu ks. Z. Domagały
- Uroczystości na cmentarzu przy ul. Limanowskiego
Radom pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej na placu ks. Z. Domagały
W sobotę, 14 kwietnia 2025 roku, Radom stał się miejscem szczególnej pamięci i hołdu. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod kamieniem pamiątkowym przy Dębach Pamięci, które zostały posadzone w 70-lecie zbrodni katyńskiej. To symboliczne miejsce na placu ks. Z. Domagały zgromadziło wielu mieszkańców, którzy chcieli oddać cześć poległym.
Uroczystości na cmentarzu przy ul. Limanowskiego
Główna część obchodów miała miejsce na cmentarzu przy ul. Limanowskiego, gdzie odczytano apel pamięci oraz złożono kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim. To wydarzenie przypomniało wszystkim o tragicznych losach ofiar oraz o konieczności pielęgnowania pamięci o nich. Na zakończenie uroczystości w kościele garnizonowym odprawiona została msza święta, która była momentem refleksji i modlitwy za dusze zamordowanych.
Organizatorami tego ważnego wydarzenia byli: Prezydent Miasta Radomia, Dowódca Garnizonu Radom oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Radomiu i Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 w Radomiu. Dzięki ich staraniom, pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej jest wciąż żywa w sercach mieszkańców Radomia.
Wg inf z: Urząd Miasta w Radomiu