Złodziej podający się za serwisanta okradł 90-letniego mieszkańca Radomia
W Radomiu doszło do niebezpiecznego incydentu, który powinien dać do myślenia wszystkim mieszkańcom. Oszust, podszywając się pod serwisanta, okradł 90-letniego seniora z oszczędności życia! Jak uniknąć podobnych sytuacji? Przeczytaj dalej!

Radomscy seniorzy w potrzasku. Jak chronić swoje oszczędności?

W piątek, 4 kwietnia, w Radomiu miała miejsce kradzież, która wstrząsnęła lokalną społecznością. Mężczyzna, udający serwisanta domofonu, wykorzystał nieuwagę 90-letniego mieszkańca i skradł mu kilkanaście tysięcy złotych. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, apelując jednocześnie o czujność i ostrożność.

Oszustwo na serwisanta. Jak nie dać się nabrać?

Oszuści często stosują różne sztuczki, aby zdobyć zaufanie starszych osób. W tym przypadku mężczyzna wszedł do mieszkania seniora, tworząc zamieszanie i odwracając jego uwagę. Warto pamiętać, że nieznajomi mogą podawać się za pracowników różnych instytucji lub oferować atrakcyjne usługi. Często proszą o drobne przysługi, takie jak rozmiana pieniędzy czy skorzystanie z toalety, co może być pretekstem do przeszukania mieszkania.

Policja przypomina:

„Pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych”
. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia warto natychmiast skontaktować się z funkcjonariuszami.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych bliskich i bądźmy czujni! Każdy z nas może pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom poprzez edukację i dzielenie się informacjami o zagrożeniach.


Opierając się na: Policja Radom