Wypadek w Sołtykowie: 4 osoby w szpitalu po zderzeniu na skrzyżowaniu
W środę, 26 czerwca, doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów na ulicy Radomskiej. W wyniku wypadku cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. To kolejne przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności na drogach.

Nieustąpienie pierwszeństwa - główna przyczyna wypadku

W Sołtykowie, na ulicy Radomskiej, miało miejsce groźne zderzenie dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń, 45-letnia kobieta kierująca Volvo zignorowała znak „STOP” i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 22-letniej kierującej Audi. To właśnie to zaniedbanie doprowadziło do kolizji, której skutki okazały się poważne.

Skutki wypadku - cztery osoby w szpitalu

W wyniku zderzenia pojazdów aż cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Stan ich zdrowia na ten moment nie jest znany, jednak takie sytuacje pokazują, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje nawet chwilowego braku uwagi na drodze. Policjanci prowadzą obecnie postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku.

Apel o ostrożność i przestrzeganie przepisów

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Takie incydenty są tragiczne w skutkach, a ich konsekwencje mogą być długotrwałe. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach oznaczonych znakami „STOP”. Chwila nieuwagi czy pośpiech mogą doprowadzić do poważnych zdarzeń, które niosą za sobą nie tylko materialne straty, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.


Według informacji z: KMP w Radomiu