Półmaraton Radomskiego Czerwca: Bieg z historią i rekordami
W miniony weekend odbył się dwunasty Półmaraton Radomskiego Czerwca, który upamiętnia wydarzenia protestu robotniczego z 1976 roku. Bieg przyciągnął prawie 700 uczestników, którzy rywalizowali na trasie o długości 21 km, prowadzącej przez ulice miasta.
  1. Kenijczyk Kennedy Kipkemoi Rono zwyciężył z czasem 1:07:40.
  2. Wśród kobiet triumfowała Valentine Jebet z wynikiem 1:21:03.
  3. W sobotę zorganizowano także biegi dla dzieci oraz Mila Radości.
  4. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Biegiem Radom.

Półmaraton Radomskiego Czerwca to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także żywa lekcja historii, przypominająca o wydarzeniach sprzed 48 lat. Tegoroczna edycja zgromadziła biegaczy zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co świadczy o rosnącej popularności tego wydarzenia.

Bieg rozpoczął się w niedzielny poranek przed halą Radomskiego Centrum Sportu, a meta została usytuowana przy ulicy Struga. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Kennedy Kipkemoi Rono, który pokonał dystans w czasie 1:07:40. Na podium stanęli również Kamil Walczyk oraz Sylwester Lepiarz.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Valentine Jebet z Kenii, uzyskując czas 1:21:03. Drugie miejsce zajęła Izabela Paszkiewicz, a trzecie Anna Pawlikowska. Wydarzenie uświetniły dodatkowe biegi, takie jak „Czerwcowa Piątka” oraz bieg Mila Radości – Dumne Warchoły, które odbyły się dzień wcześniej.

Organizatorem całej imprezy było Stowarzyszenie Biegiem Radom, które zadbało o każdy detal, by uczestnicy mogli cieszyć się sportową atmosferą oraz poczuciem wspólnoty. Każda edycja półmaratonu to nie tylko sportowe wyzwanie, ale i hołd złożony bohaterom Czerwca '76.

Półmaraton Radomskiego Czerwca to doskonała okazja, by upamiętnić ważne wydarzenia z historii miasta, a jednocześnie promować zdrowy tryb życia i integrację mieszkańców. Coroczna frekwencja świadczy o tym, że inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i jest ważnym punktem w kalendarzu lokalnych wydarzeń.

Opierając się na: Urząd Miasta w Radomiu