Flota radomskich policjantów powiększyła się o nowy radiowóz. Pojazd w nowych barwach trafił do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Skoda Superb wyjechała już na drogi.

Policjanci z radomskiej drogówki otrzymali nowy radiowóz w nowym oznakowaniu z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Radiowóz Skoda Superb wyposażona jest w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia biegów i napęd 4x4.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne.

Zakup radiowozów oznakowanych oraz laserowych mierników prędkości przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Autor: Justyna Jaśkiewicz