Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komisariatu Policji w Iłży przeprowadzili działania „Bezpieczna gmina Iłża”. Zatrzymano 4 nietrzeźwych, w tym 3 rowerzystów i kierowcę auta, który prowadził po alkoholu.

W środę (11.10) policjanci przeprowadzili działania na terenie gminy Iłża. Celem takich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie zdarzeń drogowych na terenie gminy. Podczas działań policjanci m.in. kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się auta i reagowali na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 150 kierujących. Zatrzymano  4 nietrzeźwych, 3 rowerzystów i jednego kierowcę auta.  Na ulicy Bodzentyńskiej zatrzymano do kontroli bmw, którym kierował 33-latek. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila alkoholu  w organizmie.  Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Natomiast nietrzeźwi rowerzyści, w wieku 31 i 58 lat, zostali zatrzymani m.in. w Nowym Jasieńcu Iłżeckim. Badanie stanu trzeźwości wykazało u dwóch z nich blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a trzeci z zatrzymanych miał promil alkoholu.

W trakcie działań policjanci nałożyli 25 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Autor: Justyna Jaśkiewicz