Uszkodzenie hamulców – zasady postępowania

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych podzespołów w każdym pojeździe. Nic w tym dziwnego, ponieważ sprawnie działające hamulce umożliwiają wytracanie prędkości oraz zatrzymywanie się i hamowanie. Dzięki hamulcom można też odpowiednio reagować na różne nagłe sytuacje na drodze. Czasami jednak może dojść do nadmiernego zużycia hamulców, uszkodzenia przewodów hamulcowych, wycieku płynu lub innych okoliczności sprawiających, że układ ten przestanie działać prawidłowo.

Samodzielny dojazd do najbliższego warsztatu

Nawet w przypadku awarii hamulców, można dalej korzystać z pojazdu. Hamulec ręczny posiada bowiem istotną funkcję hamulca awaryjnego. Oznacza to, że przy jego pomocy można zatrzymywać pojazd w czasie jazdy. Należy po prostu zaciągać go z wciśniętym przyciskiem zwalniania hamulca. Oczywiście jest to rozwiązanie doraźne i jego celem jest umożliwienie kierowcy dotarcie do najbliższego serwisu samochodowego.

Skorzystanie z usług pomocy drogowej

Na polskim rynku działalność prowadzi wiele firm, takich jak na przykład pomoc drogowa Warszawa na SuperMechanik.pl. Oferują one skuteczne formy wsparcia w przypadku nagłej awarii układu hamulcowego.

Fachowcy z pomocy drogowych mogą sprawdzić poziom płynu hamulcowego i stan przewodów. Sporo usterek jest likwidowanych od ręki na miejscu awarii. Hamulce są więc odpowietrzane, płyn jest uzupełniany, a nieszczelności przewodów likwidowane. W ten sposób auto będzie gotowe do dalszej jazdy.

Oczywiście istnieje też sporo awarii, których nie da się naprawić na trasie. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby jechać korzystając z hamulca awaryjnego, wówczas najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usługi holowania do wskazanego warsztatu.

Dobrą wiadomością jest to, że porządne pomoce drogowe oferują wsparcie całodobowe na terenie całej Polski i wielu krajów Europy. Wykwalifikowani fachowcy korzystają z nowoczesnego sprzętu, więc jakość usług pomocy drogowej w porządnych firmach, jest utrzymywana na najwyższym możliwym poziomie.