Wczoraj 17 września w Radomiu nad Zalewem na Borkach miał miejsce piknik, który miał wesprzeć leczenie i rehabilitacje Leona i Marcina. Założeniem przedsięwzięcia było "Przyjdź i pomóż. Pamiętajcie, że razem możemy więcej!" i Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wsparli działania na rzecz ratowania zdrowia dzieci.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Kajakarzy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które kolejny raz zostało wsparte przez radomskich policjantów. Podczas działań można było oznakować rower, otrzymać informatory prewencyjne, książeczki "Bezpieczne Dziecko" i odblaski.

Młodzież i dzieci korzystali z indywidualnych rozmowów z przedstawicielami służb. Rozmowy dostarczyły uczniom wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania nad wodą, bezpieczeństwa na drodze oraz w internecie. Policjanci podczas działań promowali zawód policjanta wśród zainteresowanej młodzieży licealnej, dzieci przymierzały umundurowanie i dopytywały o służbę w Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się również ogladany z bliska policyjny radiowóz.

 Autor: asp. Karolina Krawczyk.

  • widok motocykla