Najciekawsze zabawki dla dzieci w różnym wieku

W dzisiejszych czasach zabawki dla dzieci są niezwykle różnorodne i to właśnie one są jedną z najczęściej wybieranych opcji, jeśli chodzi o prezenty dla najmłodszych. Między innymi dlatego, że sprawiają im najwięcej frajdy, ale też przez to, że jednocześnie rozwijają malców pod wieloma względami. Jakie zabawki są szczególnie warte uwagi? Co można wziąć pod uwagę jako niespodziankę dla dzieci?

Pomysły na zabawki dla maluchów

Dla najmłodszych z pewnością dobrym wyborem są książeczki interaktywne z różnymi elektronicznymi akcesoriami. Jest to zabawka, która nie tylko bawi, ale też pobudza ciekawość najmłodszych, jednocześnie pomagając w przyswojeniu nowych słów. Takie książeczki to nowoczesne rozwiązanie, które na dłużej przykuje uwagę malucha, a jednocześnie wspomoże jego rozwój.

Kolejnym świetnym pomysłem na zabawkę dla mniejszych dzieci to składany namiot z kulkami. Dla maluchów jest to ogromna atrakcja, która umożliwia też wspólną zabawę. Dla dorosłych wielkim atutem jest za to z pewnością to, że taki namiot można znaleźć w bardzo łatwej do przenoszenia formie, dzięki szybkiemu montażowi i demontażowi.

Zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Nieco starsze dzieci często uwielbiają naśladować rodziców, a także inne osoby z ich otoczenia, z tego powodu bardzo lubią wcielać się w różne postacie. Dlatego też bardzo dobrym pomysłem na prezent dla takiego dziecka są zabawki, które pozwalają na odgrywanie ról. Jest ich naprawdę wiele, od zestawów dla małych kucharzy, po zabawkowe akcesoria dla lekarzy. Takie akcesoria zapewniają dziecku wiele godzin świetnej zabawy, a także stymulują ciekawość do otaczającego je świata.

Dla poszukujących czegoś nieco bardziej spektakularnego, naprzeciw przychodzą elektryczne samochodziki. Symulacja jazdy prawdziwym autem z pewnością przykuje uwagę każdego dziecka i zapewni ogromną frajdę. Samochody elektryczne dla dzieci posiadają zazwyczaj w zestawie pilot do zdalnego sterowania, dzięki czemu dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale jest też bezpieczne, pod czujną ręką dorosłego.

Pomysły na zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

Do ciekawych zabawek dla 7-latka (i nie tylko!) z pewnością zaliczymy także kultowe już klocki LEGO Duplo, które zawierają nieco większe elementy, dzięki czemu są bezpieczniejsze od klasycznej wersji LEGO. Układanie klocków to rozrywka na długi czas, w dodatku bardzo rozwijająca kreatywność, a także wyobraźnię przestrzenną. Jest to też trening na koncentrację i cierpliwość dla dziecka.

Dla starszych dzieci świetną rozrywką są też gry planszowe. Wiele takich gier zapewnia atrakcję dla bardzo wielu grup wiekowych, szczególnie dzięki nieskomplikowanym zasadom. Do takich planszówek należy między innymi “Nawiedzony dwór”, “Kotki” czy też “Zgadnij kto to”. Gry planszowe to dobra okazja do spędzenia razem czasu dla całej rodziny, ponadto uczą też dzieci cierpliwości i logicznego myślenia, a także współpracy.