Co to jest ginekologia estetyczna – definicja i rodzaje zabiegów

Ginekologia estetyczna jest obecnie popularną dziedziną ginekologii, która łączy się z medycyną estetyczną oraz chirurgią plastyczną. Czym dokładnie jest ta gałąź medycyny? Jakie zabiegi ona obejmuje? Zobacz najważniejsze informacje!

Ginekologia estetyczna – co to jest?

Termin ginekologii estetycznej odnosi się do dziedziny ginekologii, która skoncentrowana jest na poprawie estetyki okolic intymnych u kobiet. Jednocześnie pozwala ona wtedy na pozbycie się kompleksów, poprawę codziennego komfortu u kobiet, które mają problemy z wyglądem oraz funkcjonowaniem swoich narządów płciowych.

Obecnie zabiegi tego typu prowadzone są w prywatnych gabinetach i można skorzystać z nich w wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Na czym polegają zabiegi ginekologii estetycznej?

Zabiegi polegające na ginekologii estetycznej polegają głównie na zmianie wyglądu oraz poprawie funkcji narządów jak pochwa, wargi sromowe, a także dotyczą one łechtaczki, krocza, wzgórka łonowego u kobiet.

Tego typu zabiegi prowadzone są w różnych wariantach, na przykład mogą być to zabiegi chirurgiczne, ale również mniej inwazyjne procedury, na przykład z wykorzystaniem narzędzi jak laser ginekologiczny, zastrzyki.

Jakie są najczęściej prowadzone zabiegi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna obejmuje zróżnicowane rodzaje zabiegów. Najczęściej prowadzone są poniższe z nich:

Plastyka warg sromowych

To jeden z najczęściej prowadzonych zabiegów tego typu, który polega na zmianie wyglądu warg sromowych mniejszych i większych. Dzięki tej procedurze można zmniejszyć i wymodelować nadmiernie rozciągnięte, duże, asymetryczne wargi sromowe.

Waginoplastyka

Zabieg ten określany jest też jako medycyna estetyczna pochwy. Polega on na zmianie jej napięcia oraz wymiarów dla lepszych doznań seksualnych. Najczęściej prowadzony jest on u kobiet po ciąży.

Hymenoplastyka

W gabinetach zajmujących się ginekologią estetyczną można również skorzystać z zabiegów polegających na plastyce błony dziewiczej. Hymenoplastyka jest zabiegiem umożliwiającym jej odtworzenie.

Korekta blizn

Popularnym zabiegiem jest również korekta blizn, często po pęknięciu krocza albo po jego nacięciu na skutek porodu. Pozwala on wtedy na poprawę estetyki krocza oraz zmniejsza dolegliwości jak ciągnięcie, pękanie blizny.

Usuwanie zmian

Ginekologia estetyczna umożliwia również usunięcie różnych typów zmian skórnych widocznych w okolicach intymnych, na przykład jak pieprzyki, kurzajki, włókniaki.

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących zabiegów ginekologii estetycznej? Sprawdź tutaj już teraz!