Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 130 wykroczeń. 103 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 98 mandatów karnych w tym 86 za prekroczenie dopuszczalnej prędkości i skierowali 4 wnioski  do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy oraz 6 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również dwóch pijanych kierowców.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.