Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginęła 63-letnia rowerzystka. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Wierzchowinach gmina Jedlińsk. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, rowerzystka wymusiła pierwszeństwo. Kierujący pojazdem dostawczym marki Renault Master był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj ok. 14.30 dyżurny radomskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wierzchowiny gmina Jedlińsk. Natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu okazało się, że na drodze gminnej w obszarze zabudowanym, kierujący pojazdem dostawczym marki Renault Master mężczyzna lat 37, zam. potrącił śmiertelnie kierującą rowerem kobietę lat 63, zam. Rowerzystka wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo na jadącym pojazdem dostawczym. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Kierujący po wykonaniu czynności służbowych został zwolniony.

Pamiętaj! Niezależnie od wieku, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.Sprawdź czy jesteś widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę.Korzystając z roweru zawsze należy pamiętać o obowiązujących przepisach.

asp. sztab. Kamila Adamska