Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Od wczoraj odnotowaliśmy kilka potrąceń.

W poniedziałek (30.09) przed godz.19 na ulicy Przytyckiej doszło do zdarzenia, w którym 26-letnia kierująca pojazdem marki citroen na skrzyżowaniu potrąciła jadącą rowerem 56-letnią kobietę. Rowerzystka została przewieziona do szpitala. Do kolejnego potracenia doszło kilka minut później na ulicy Kusocińskiego. 76-letni mężczyzna przejeżdżając rowerem przez przejście dla pieszych został potrącony przez pojazd marki bmw, którym kierował 26-latek. Rowerzysta trafił do szpitala. Natomiast we wtorek (01.10) ok. godz. 10 do potrącenia rowerzysty doszło na ulicy Słowackiego. Kierujący pojazdem marki vw golf skręcając w prawo potrącił 28-letniego rowerzystę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Przypominamy, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu - kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy.

Justyna Leszczyńska