Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Posiadając w domu piękny kominek nie można zapomnieć o tym, aby zakupić do niego równie stylowe drzwi kominkowe. Z powodów estetycznych, ale również z kwestii bezpieczeństwa. Szczególnie posiadając w domu małe dzieci istnieje większe ryzyko, że ciekawskie maluchy spróbują dostać się w zakazane miejsca. Z pomocą przychodzą drzwiczki kominkowe, które skutecznie ostudzą zapał najmłodszych.

Z pozoru prosta konstrukcja ma za zadanie spełniać funkcję ochronną, a dzięki zastosowaniu całkowicie przezroczystej szyby nie tracimy na uroku wnętrza w którym znajduje się kominek. Drzwiczki kominkowe produkowane przez firmę Ignif mogą posiadać również szybę samoczyszczącą, więc jeśli ktoś obawia się tego, że po pewnym czasie będzie trudno dojrzeć cokolwiek we wnętrzu kominka i nie chce każdego wieczoru poświęcać na żmudne czyszczenie szyby to takie rozwiązanie jest dla niego idealne.

Niezwykle ważne jest też to, że jeśli kominek znajduje się poza zasięgiem najmłodszych to nie znaczy, że zwierzaki domowe mogą do niego nie dosięgnąć, a powszechnie wiadomo, że domowy kot lubi miejsca, które tworzą ciepłą atmosferę. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji warto mieć tego typu zabezpieczenie w postaci przezroczystych drzwi kominkowych.

Dobór na wymiar

Nie ma problemów z dostosowaniem wysokości i szerokości do już wybudowanego kominka. W zależności od rozmiaru obszaru kominkowego można wybierać wśród różnych modeli drzwi z szybą. Jest to o tyle istotne, że każdy z modeli posiada różne funkcje, zaczynając od kwestii wyglądu i estetyki poprzez funkcjonalność w postaci inaczej rozmieszczonych wlotów powietrza. Dlatego też podejmując decyzję o wybranych dla siebie drzwiach kominkowych należy zwrócić uwagę na to jakie ma on spełniać potrzeby. Należy też zwrócić uwagę na to, że każdy z modeli dysponuje regulowanym systemem doprowadzania odpowiedniej ilości świeżego powietrza do środka kominka. Co za tym idzie, można dynamicznie regulować poziom aktywnego spalania się drewna w jego środku.

Istotne jest też to, że sposób montażu jest niezwykle prosty – do tego celu zostały zaprojektowane specjalne otwory montażowe, które znajdują się na tylnej krawędzi ramy drzwi. Można więc bez kłopotu zamontować taką ramę na palenisku otwartym, a następnie przytwierdzić drzwiczki. Dobrą wiadomością jest to, że cały montaż zajmuje jedynie 10 minut i co niezwykle istotne – nie wymaga wiercenia, więc montaż nie musi wiązać się z dodatkowymi problemami z czyszczeniem wnętrza po montażu. Tak samo demontaż jest niezwykle prosty, bo również polega na manipulowaniu śrubami (odkręcenie ich), aby wyjąć drzwi i cieszyć się widokiem na ogień bez szyby.