Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

W środę w miejscowości Bielicha doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których kierujący nie zachowali należytej ostrożności i najechali na tył pojazdu poprzedzającego. Sprawca jednego z nich był nietrzeźwy. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 10. Pojazdy jechały od Radomia gdy pojazd marki honda zatrzymał się by wykonać manewr skrętu w lewo. Natomiast 39-letni kierujący pojazdem marki iveco jadący za nim nie dostosował prędkości do warunków na drodze oraz nie zachował należytej ostrożności i uderzył w pojazd poprzedzający. 22-letni kierowca hondy został przewieziony do szpitala na badania.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 13, na przeciwnym pasie ruchu. Auta jechały od Przytyka w kierunku Radomia. Gdy kierujący pojazdem marki citroen chciał wykonać manewr skrętu w lewo uderzył w niego jadący w tym samym kierunku pojazd marki vw. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników i okazało się, że kierujący vw był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latek odpowie za kierowanie autem po alkoholu i spowodowanie kolizji.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek.

 

Justyna Leszczyńska