Kilka dni majowego weekendu to w sumie 6 wypadków drogowych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym i 47 kolizji. Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących.

Przez ostatnie  dni „majówki” policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend”. Niestety w wielu przypadkach, brawura, nadmierna prędkość, czy wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do zdarzeń drogowych. W sumie od 30 kwietnia do 5 maja na terenie Radomia i powiatu radomskiego doszło do 6 wypadków drogowych oraz 47 kolizji. 9 osób zostało rannych. Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło 2 maja w miejscowości Dąbrówka Warszawska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 46-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem marki vw z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora.

W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji. Wszyscy zatrzymani pijani kierowcy stracili prawo jazdy, a teraz odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z radomskiej drogówki podczas weekendu kontrolowali także prędkość, z jaką poruszają się pojazdy ulicami naszego miasta i powiatu. W 3 przypadkach zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Justyna Leszczyńska