• Mistrzostwa Taekwondo w Częstochowie

W Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT. W zawodach wystąpiło 658 uczestników z 33 klubów. Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż oprócz zawodników z naszego kraju wystąpili też reprezentanci Mołdawii, Litwy i Czech.

Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w 26-osobowym składzie wywalczyli w sumie 19 medali: 9 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Najlepiej wypadł Jakub Płachta, który zdobył aż cztery złote medale. Nikt w historii klubu nie zanotował jeszcze tak spektakularnego sukcesu.

Pierwszego dnia, na 10 matach, odbyła się rywalizacja najmłodszych grup wiekowych, do młodzika (12 lat) włącznie. Reprezentacja z Pionek, w większości debiutantów, pod wodzą trenerów: Piotra Olszewskiego i Zuzi Maj, których wspierał dzielnie Łukasz Maciąg, wywalczyła łącznie 10 medali: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.
Najlepszy wynik osiągnął Marcel Biesiadecki, który prezentując wyśmienitą formę zdobył 3 medale: 2 złote i 1 srebrny.
Swój wielki talent w formach tradycyjnych potwierdził Jan Wojda, który sięgnął po złoto a na trzecim stopniu podium tej samej kategorii stanęła równie utalentowana Maja Gronczyńska.

Dwa medale zdobyła Iga Woźniak- brąz w walkach i brąz w technikach specjalnych. To sygnał, że zamierza ona iść w ślady swojej starszej siostry Pauliny, która kilka lat temu była "flagową" zawodniczką klubu a obecnie pełni rolę trenerki.

Wielkie sportowe serce wykazały młode zawodniczki zdobywając medale w walkach: Zofia Brudzyńska – srebro, Hania Zaremba – srebro i Basia Amerek – brąz. Inni zawodnicy zaprezentowali się również bardzo dobrze, ale mimo wygrania dwóch a nawet trzech pojedynków zakończyli rywalizację bez medali.

W drugim dniu mistrzostw do rywalizacji o tytuły mistrzowskie i medale przystąpili starsi zawodnicy od wieku kadeta (13lat) do weteranów włącznie. Zawodnicy naszego klubu zdobyli kolejnych 9 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy.

Niebywałego wyczynu dokonał Kuba Płachta, który zwyciężył we wszystkich czterech konkurencjach, w których startował. Kuba został poczwórnym mistrzem Polski zarówno w obu formułach walk jak i konkurencjach technicznych: techniki specjalne i formy tradycyjne otwarte. Taki dorobek medalowy zapewnił mu tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw w grupie kadetów.

Kolejny świetny start w walkach semi contact zanotowała Ola Grzywacz, która obroniła tytuł mistrzyni Polski seniorek, wywalczony rok temu w Ostródzie. Do tego dołożyła srebrny medal w walkach light contact. Forma Oli w tej formule walki powoli rośnie. Może trochę szkoda, że sędzia prowadzący matę zbyt często przerywał wymiany ciosów, pozbawiając naszą zawodniczkę możliwości wykończenia akcji nogami.

Szósty złoty medal zdobyła w konkursie form otwartych juniorów Oliwia Pańczak a obok niej na drugim stopniu podium stanęła Zuzia Maj.

Na szczególne słowa uznania zasługuje brązowy medal Grzesia Amanowicza, wywalczony w walkach semi contact -180cm seniorów. Nasz 44-letni zawodnik, który już od dawna mógłby rywalizować w grupie weteranów, doskonale radzi sobie w regularnych kategoriach i nie ustępuje pola w rywalizacji z dużo młodszymi, często będącymi w szczycie formy przeciwnikami.

Udział w mistrzostwach odbył się w ramach realizacji zadań publicznych:

- „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych”, sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego,

- „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”, sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki.