W związku z pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 8 Warszawa - Radom, od 10 marca odcinek Strzyżyna – Radom zostanie zamknięty dla pociągów. Ruch pasażerski będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej.

Jak informuje rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska na odcinku Strzyżyna - Radom - Strzyżyna będą kursowały autobusy zwykłe oznaczone Z-8 zatrzymujące się we wszystkich miejscowościach odpowiadających zatrzymaniom pociągów oraz autobusy przyspieszone oznaczone ZE-8 zatrzymujące się tylko w Lesiowie.

W Strzyżynie, Dobieszynie, Kruszynie, Woli Bierwieckiej (w odległości ok. 600 m), Bartodziejów i Lesiowa autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu stacji i przystanków kolejowych, w Radomiu na dworcu PKS.

W autobusach ZKA przewóz rowerów nie będzie możliwy. Rozkład jazdy ZKA obowiązujący od 10 marca br. jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl

Jednocześnie przypominamy, że na odcinku Czachówek Południowy – Warka kontynuowane będą prace modernizacyjne i ruch pociągów odbywał się będzie jednotorowo.