Mobilna zbiórka odpadów w Radomiu przed Centrum Handlowym M1 - co warto zabrać

20 września 2025 r. od 9.00 do 15.00 przy Centrum Handlowym M1 mieszkańcy Radomia mogą oddać niepotrzebne rzeczy, od makulatury po sprzęt AGD — sprawdź co przyjmują i jak się przygotować.
- Radom przygotuj niepotrzebne rzeczy na zbiórkę przed M1
- Sprawdź co przyjmują na akcji
- Gdzie szukać harmonogramu i kto odpowiada za szczegóły
Radom przygotuj niepotrzebne rzeczy na zbiórkę przed M1
W sobotę 20 września przed Centrum Handlowym M1 odbędzie się mobilna zbiórka odpadów. Akcja trwa od 9.00 do 15.00 i jest szansą, by bezpłatnie pozbyć się rzeczy zalegających w domu. Organizatorami są Gmina Miasta Radomia oraz PPUH Radkom Sp. z o.o., którzy zaplanowali jeszcze 11 podobnych zbiórek w tym roku.
Sprawdź co przyjmują na akcji
Na miejscu będzie można oddać wybrane frakcje zgodnie z wytycznymi organizatorów:
- sucha i czysta makulatura: kartony (oprócz kartonów po napojach), tektura, papier pakowy, papier szkolny i biurowy, niepowleczone gazety i czasopisma, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek;
- zużyty duży i mały sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych;
- odzież i tekstylia: ubrania, obuwie, pościel, ręczniki, firany, obrusy, dodatki tekstylne (np. torebki, paski);
- opakowania ze szkła: słoiki, butelki, flakony po perfumach i kremach.
Przygotuj materiały wcześniej — makulaturę zgnieć lub zwiąż, tekstylia włóż do worków, a sprzęt AGD oddawaj sprawny do bezpiecznego transportu lub zdemontowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Gdzie szukać harmonogramu i kto odpowiada za szczegóły
Pełny harmonogram kolejnych mobilnych zbiórek publikuje Gmina Miasta Radomia; aktualne informacje warto śledzić na oficjalnych kanałach miasta oraz komunikatach PPUH Radkom Sp. z o.o. Dzięki temu dowiesz się, które punkty i daty będą najbliżej Twojej dzielnicy. Przy organizacji akcji miejskie służby dbają o segregację i prawidłowy odbiór odpadów, dlatego warto przyjść przygotowanym i stosować się do wskazówek pracowników na miejscu.
na podstawie: Urząd Miasta Radom.
Autor: krystian