Policja z Radomia prowadzi kampanię Stop Hejt w Internecie - spotkanie z uczniami w Owadowie

2 min czytania
Policja z Radomia prowadzi kampanię Stop Hejt w Internecie - spotkanie z uczniami w Owadowie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozpoczęli kampanię „Stop Hejt w Internecie”. 11.09 spotkali się z uczniami klas 4-8 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Owadowie, by pokazać, jak rozpoznawać i reagować na cyberprzemoc.

  • Radom uczy jak rozpoznawać i reagować na cyberprzemoc
  • Naucz dzieci praktycznych zasad bezpiecznego korzystania z sieci
  • Szkoły i rodzice wspólnie przeciw hejtu

Radom uczy jak rozpoznawać i reagować na cyberprzemoc

W czwartek 11.09 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu odwiedzili Niepubliczną Szkołę Podstawową w Owadowie i rozmawiali z uczniami klas 4-8. Głównym celem spotkania była kampania Stop Hejt w Internecie — akcja mająca zwiększyć świadomość ryzyk związanych z korzystaniem z sieci, w tym hejtem, wyśmiewaniem i cyberprzemocą. Funkcjonariusze przypomnieli, że internet daje ogromne możliwości, ale anonimowość często zachęca do nieodpowiedzialnych działań, które mogą mieć poważne konsekwencje.

Naucz dzieci praktycznych zasad bezpiecznego korzystania z sieci

Podczas zajęć policjanci omawiali proste, praktyczne sposoby rozpoznawania cyberprzemocy oraz mechanizmy reagowania — od dokumentowania nieodpowiednich treści po zgłaszanie incydentów opiekunom i właściwym służbom. Uczniowie usłyszeli też, że pozornie niewinne żarty mogą wyrządzić krzywdę, kiedy są powielane i udostępniane dalej. Mundurowi zwracali uwagę na to, jak łatwo treści mogą zostać skopiowane i wykorzystane przez innych, dlatego apelowali o mądre i odpowiedzialne korzystanie z internetu.

Szkoły i rodzice wspólnie przeciw hejtu

Spotkanie w Owadowie jest częścią szerszej akcji profilaktycznej prowadzonej przez policję w regionie radomskim. Tego typu inicjatywy pokazują, że działania wychowawcze i współpraca szkoły z funkcjonariuszami mogą realnie pomóc dzieciom w bezpieczniejszym poruszaniu się w przestrzeni cyfrowej. Policja zachęca szkoły i rodziców do kontynuowania rozmów na temat cyberprzemocy oraz do reagowania, gdy pojawiają się pierwsze sygnały problemu.

na podstawie: KMP w Radomiu.

Autor: krystian