
Radom przygotowuje się na wyjątkowe święto ekologii w sercu miasta! Już 24 maja mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić czas, poznając sposoby na ochronę środowiska i biorąc udział w licznych atrakcjach. To wydarzenie, które łączy edukację z zabawą, zapowiada się naprawdę inspirująco!
- Rodzinne ekoświęto w centrum Radomia z mnóstwem atrakcji
- Radomski piknik ekologiczny z wymianą odpadów na rośliny i muzyką na żywo
Rodzinne ekoświęto w centrum Radomia z mnóstwem atrakcji
W sobotę 24 maja od godziny 12:00 do 16:00 park im. Tadeusza Kościuszki oraz Plac Corazziego zamienią się w tętniące życiem miejsce pełne ekologicznych inicjatyw. Organizatorzy – miejskie spółki, szkoły, instytucje kultury oraz lokalne organizacje proekologiczne – przygotowali bogaty program dla całych rodzin. Wśród atrakcji znajdą się m.in. elektryczne szachy i koło fortuny, które zachęcą do zabawy i refleksji nad ekologią.
Miłośnicy kreatywności będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów upcyklingu ubrań. Pod okiem specjalistów każdy uczestnik będzie miał szansę nadać starym ubraniom nowe życie – ozdobić je, przerobić lub uszyć coś zupełnie nowego. Dla tych, którzy mają nadmiar tekstyliów do oddania, przewidziano zbiórkę odpadów tekstylnych.
Dodatkowo osoby zainteresowane edukacją techniczną w Radomiu spotkają się z przedstawicielami szkół branżowych i technicznych, a także zobaczą z bliska nowoczesny samochód elektryczny – symbol zmian w motoryzacji i troski o planetę.
Radomski piknik ekologiczny z wymianą odpadów na rośliny i muzyką na żywo
Tradycyjnie podczas wydarzenia odbędzie się akcja „Kwiatki za odpadki”, która umożliwia wymianę surowców wtórnych takich jak makulatura, zużyty sprzęt elektroniczny czy plastikowe butelki na sadzonki kwiatów i ziół. To doskonała okazja, by nie tylko zadbać o środowisko, ale także wzbogacić swoje domowe ogródki.
Na miejscu funkcjonować będzie również ekobazar – punkt zbiórki rzeczy używanych, które można przekazać dalej zamiast wyrzucać. Takie inicjatywy pomagają ograniczać ilość odpadów i promują świadome gospodarowanie zasobami.
Scena pikniku rozbrzmiewać będzie muzyką lokalnych talentów. Wystąpią zespoły „Karabanio & Karabanio15”, „Kaymaków” oraz Harcerski Zespół Muzyczno-Wokalny „Skylark”. Nie zabraknie też energetycznych pokazów tanecznych grupy „Zumba Baczyński Team” oraz koncertu finałowego „Lubelskiej Federacji Bardów” w muszli koncertowej parku im. T. Kościuszki.
Dla osób zainteresowanych wsparciem zwierząt przewidziano spotkania ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Radomiu oraz zbiórkę karmy dla kotów wolnożyjących organizowaną przez Stowarzyszenie Psia Kostka.
Warto pamiętać, że podczas trwania pikniku mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Mickiewicza – od Sienkiewicza do Galerii Rosa. Zaleca się korzystanie z alternatywnych tras.
Wg inf z: UM Radom