Policjanci oddali hołd zmarłemu sierżantowi Mateuszowi Sitkowi
W środę o godzinie 12:00 w całym kraju zawyły policyjne syreny, oddając hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitkowi. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu dołączyli do tej inicjatywy, wyrażając szacunek i solidarność wobec żołnierza, który zginął podczas pełnienia służby na granicy.
  1. Policyjne syreny zawyły w środę o 12:00
  2. Pogrzeb Mateusza Sitka odbył się 12 czerwca 2024 roku
  3. Sierżant został śmiertelnie raniony nożem
  4. Hołd oddali m.in. radomscy policjanci

12 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00 odbył się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka. Żołnierz zmarł w wyniku obrażeń odniesionych podczas pełnienia służby na granicy. Uroczystość zgromadziła wielu żałobników, w tym przedstawicieli służb mundurowych.

Mateusz Sitek, sierżant Wojska Polskiego, zginął tragicznie, gdy został śmiertelnie raniony nożem podczas próby sforsowania zapory granicznej przez grupę mężczyzn. Jego śmierć poruszyła społeczność oraz służby mundurowe, które dbają o bezpieczeństwo polskich granic.

W hołdzie dla zmarłego żołnierza, w środę o godzinie 12:00 w całym kraju zawyły policyjne syreny. Był to symboliczny gest czci dla Mateusza Sitka oraz wyraz solidarności wszystkich służb mundurowych. W Radomiu w ceremonii uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji, w tym mł. insp. Robert Janik, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji.

Gest ten miał na celu przypomnienie wszystkim o niebezpieczeństwach, z jakimi na co dzień mierzą się służby mundurowe, oraz o ich nieocenionym wkładzie w utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.


Źródło: KMP w Radomiu